گروه: اخبار استان خبر: 162994 / تاریخ انتشار : 1399/6/14 ساعت : 20:28
ناقوس مرگ کرونایی در استان:

87نفر قربانی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد/شهرستان بویراحمد در صدر آمار کرونایی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان با اشاره به افزایش شمار قربانیان به 83 نفر، گفت: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 4562 مورد گزارش شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به 87 نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه دو مورد فوتی 52 و 87 ساله در چرام و بویراحمد گزارش شد، جان باختگان دارای بیماری زمینه ای بودند.

دکتر پرویز یزدان‌پناه گفت: در چهاردهمین روز از شهریور ماه، 271 بیمار در بیمارستان های استان بستری و تحت درمان اند که از این تعداد 114 نفر مبتلای قطعی هستند.

وی با اشاره به اینکه 20 بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری هستند، عنوان کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 4861 مورد گزارش شده است.

دکتر یزدانپناه افزود: از 281 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مثبت امروز در بویراحمد 35 درصد، کهگیلویه 31 ، دنا 13، گچساران 9 و بهمیی 6 درصد بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه از حجه الاسلام  والمسلمین افتخاری؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی،  روحانیت استان ،هیآت امنای مساجد  و مردم استان بخاطر همکاری در رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ایام سوگواری های محرم قدردانی کرد.

وی همچنین یادآور شد: در رابطه با بازگشایی مدارس  کشور  ،احتمالا وزارت آموزش و پرورش از ستاد  ملی کرونا مجوز بازگشایی مدارس را اخذ کرده و دانشگاه علوم پزشکی  استان تابع قانون می باشد و وظیفه نظارتی خود را انجام می‌دهد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: از مردم شریف استان می‌خواهیم با توجه به آنکه درحال گذراندن روزهای سختی هستیم از تجمعات بپرهیزند، فاصله اجتماعی را رعایت نمایند و ماسک را حتما بپوشند.

وی همچنین به افراد مسن، دیابتی، مبتلا به آسم و بیماری های ریوی، وزن بالا، بیماری‌های قلبی، فشار خون بالا، دارای بدخیمی و پیوند کلیه و کبد درخواست کرد در خانه قرنطینه شوند و از حضور در تجمعات بپرهیزند.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.