گروه: اخبار استان خبر: 163140 / تاریخ انتشار : 1399/6/18 ساعت : 08:02
آنچه در جلسه انجمن کتابخانه های لنده گذشت:

ضروروت ترویج فرهنگ کتابخوانی مجازی در شرایط کرونایی/ ایجاد کانال کتابخوانی در نرم افزار شاد و تولید محتوا برای دانش آموزان

فرماندار شهر ستان لنده در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی این شهرستان با تاکید بر افزایش میزان سطح مطالعه عمومی مردم گفت: امروز و در این شرایط حساس کرونایی باید به فکر ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه باشیم چرا وقت آزاد بیشتر افراد زیاد است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنده با حضور سید خدادوست موسوی، فرماندار لنده؛  اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

فرماندار و رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان لنده در این جلسه با تقدیر از حمایت بنیاد مستضعفان از کتابخانه های عمومی گفت: این بنیاد فعالیت خود را برای کمک به  کتابخانه ها بسیار خوب آغاز کرده است.


سید خدادوست موسوی عنوان کرد: توسعه کتابخانه مرکز شهرستان باید از اولویت های پروژه های نیمه تمام در برنامه های حمایتی بنیاد مستضعفان باشد۔

وی با اشاره به نقش مهم کتابخانه های عمومی در توسعه جامعه بیان کرد: در حال حاضر  و باتوجه به شرایط موجود کرونایی باید کتابخوانی به صورت مجازی و الکترونیک باشد.

موسوی تصریح کرد: تنها راه خروج از چارچوب خشک زندگی امروزی، مطالعه است و در واقع انسان با خواندن مطالب مفید می‌تواند غذای روح خود را تامین کند.

وی با اشاره به اجرای برنامه کتابخوانی بین دانش آموزان ، آموزش و پرورش را به همکاری بیشتر با کتابخانه های عمومی ترغیب کردتد۔

سید زکریا تقوی نژادنیز در این جلسه با اشاره به شروع پروژه ساخت کتابخانه عمومی ایدنک به همت بنیاد مستضعقان  از این نهاد همیشه پای کار تشکر کرد و گفت امیدواریم تا هفته کتاب سال جاری این پروژه تکمیل گردد۔

 

رئیس اداره کتابخانه های عمومی لنده تصریح کرد: برنامه شاد از برنامه های خوب آموزش و پرورش  برای دانش آموزان می باشد که ظرفیت استفاده برای کتابخوانی مجازی و حقیقی  را دارد۔


 رئیس آموزش و پرورش شهرستان از همکاری این اداره برای ایجاد کانال کتابخوانی در بستر نرم افزار شاد خبر داد و گفت: این آمادگی را دارد که در فضای مجازی و حقیقی از برنامه های کتابخوانی حمایت کند۔


اسماعیل زارعی در پایان با اشاره به مصوبات طرح شده گفت: در این جلسه مصوب شد، تاسیس کتابخانه مشارکتی در یکی از مدارس شهرستان با حمایت آموزش و پرورش و بنیاد مستضعفان،  مکاتبه با بنیاد قلم چی برای کمک به کتابخانه های عمومی شهرستان، توسعه کتابخانه عمومی شهید باهنر لنده توسط بنیاد مستضعفان، ایجاد کانال کتابخوانی در نرم افزار شاد و تولید محتوای  مناسب توسط کارشناسان کتاب، خرید ساختمان کتابخانه عمومی شهدای قیام توسط بنیاد مستضفان و واگذار کردن به اداره کتابخانه های عمومی از مهمترین مصوبات این جلسه بوده است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.