گروه: اخبار استان خبر: 163240 / تاریخ انتشار : 1399/6/20 ساعت : 23:11
به همت نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی شهرستان لنده صورت گرفت:

برگزاری کارگاه توانمندسازی زوجین در لنده/فرماندار:ازدواج آغاز یک تعهد پایدار برای زندگی مشترک است+تصاویر و فیلم

کارگاه اموزشی توانمند سازی زوجین امروز و به همت فرهنگی نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده با حضورمسئولان و زوجین برگزارشد .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، کارگاه توانمندسازی زوج های جوان امروز و به همت واحدفرهنگی نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی شهرستان لنده در مصلی نماز جمعه این شهرستان با رعایت پروتکل های بهداشتی با حضور 120نفر از زوجین برگزارشد.

حجت الاسلام سید امین خسرونژاد در ابتدای این کارگاه با اشاره به نقش بنیاد علوی در توسعه شهرستان لنده گفت: بنیاد علوی و مستضعفان تا کنون در سطح شهرستان لنده در زمینه های عمرانی و توسعه کارهای ارزشمندی انجام داده است که در رویکرد جدید این بنیاد توجه به برنامه های فرهنگی نیز در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: توجه به امر ازدواج در بین جوان و فراهم کردن زمینه های لازم برای تحقق امر ازدواج یکی از مهمترین سیاست های است که به منظور تحکیم بنیان خانواده ها باید مورد تاکید قرار گیرد.

مسئول فرهنگی نهاد پیشرفت و آبادانی بنیاد علوی در شهرستان لنده تصریح کرد: برگزاری کارگاه های آموزش قبل از ازدواج و توجه ویژه به آموزش مهارت آموزی و سبک زندگی ایرانی اسلامی از مهمترین برنامه های است که با استفاده از اساتید برتر و ممتاز دانشگاه و حوزه در این کارگاه ها استفاده می شود.

امام جمعه شهرستان لنده در این کارگاه آموزشی با اشاره به جوان گرایی گفت:امروز جوانان موتور متحرک کشور هستند که باید از ظرفیت آنان در مناسب مختلف استفاده کرد.

وی افزود: آغاز تشکیل  زندگی در زوج های جوان آن هم در ابتدای دوره جوانی فرصتی برای عمل به تکلیف دینی است.

حجت الاسلام سید هدایت محمودی اصل تصریح کرد: حمایت از زوج های جوان در حوزه کمک های مالی و تامین جهیزیه می تواند کمک کار آغاز یک زندگی خوب باشد.

وی تاکیدکرد:حضور در کارگاه های توانمندسازی زوج های جوان یک فرصتی برای آموزش سبک زندگی است که باید آموزش های لازم را برای یک زندگی مداوم در برنامه روزانه زندگی با رفتارهای آگاهانه داشته باشیم.

وی گفت: نقاط کلیدی و طلایی زندگی را باید برای بهتر زندگی کردن با بهره گیری از این ظرفیت ها در تداوم زندگی خویش به کار ببندیم.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: توصیه ای به جوانان داریم که بحث آوردن دین به بطن زندگی است که باید از تلفیق دین و زندگی نهایت بهره لازم را ببریم.

وی تاکید کرد: در بحث دیانت باید زوجین کمک کار همدیگر باشند و در مسیر زندگی همدیگر را باید یاری کنند.
 

در ادامه نیز سید خدادوست موسوی با اشاره به برگزاری کارگاه های مختلف برای زوجین گفت: بنیاد علوی در همه عرصه ها در شهرستان لنده ورود پیدا کرده است که د رو حوزه عمرانی و خدمات عام المنفعه و فرهنگی حمایت های خوبی برای شهروندان صورت گرفته است.

وی تاکید کرد: ازدواج طلایی ترین دوران برای آغاز یک زندگی مشترک است که باعث رشد و تعالی شخصیت انسان و هویت گرایی می شود.

فرماندار شهرستان لنده تصریح کرد: ازدواج آغاز یک تعهد پایدار برای زندگی مشترک در بین زوجین است که مسائلی همانند اشتغال و عدم تمکین مالی باعث تاخیر در زندگی شود ولی در ابتدای زندگی بدون شک این چالش ها طبیعی است.

وی افزود:توجه به اعتماد به نفس در زندگی و اتکا به کریم بودن خداوند در ابتدای زندگی باعث خواهد شد در کنار گذشت در زندگی مشکلات کم کم رفع شود.

موسوی گفت:بحث آموزش یکی از مهمترین مسائلی است که در ابتدای زندگی مشترک حتما باید مورد تاکید قرار گیرد چرا که آموزش در روزهای ابتدایی زندگی می تواند گره های زیادی از زندگی باز کند.

وی تاکید کرد:اگر قرار است زندگی بادوام داشته باشیم باید در زندگی گذشت داشته باشیم تا بتوانیم در کنار هم با مثبت اندیشی به یک زندگی موفق برسیم.
 

در ادامه حجت الاسلام لطیفی از اساتید دانشگاه و حوزه با اشاره به ضرورت ازدواج در سن جوانی گفت : جوانی شاید بهترین دورانی است که تکرار آن هرگز غیر قابل جبران است.

وی افزود:عدم توجه به جلسات مشاوره در روزهای ابتدایی زندگی از عمده چالش های اساسی در زندگی است که  برخی زوجین بدون توجه به ظرفیت های موجود و شناخت کافی از همدیگر در آغاز زندگی با برخی مشکلات مواجه می شوند.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: نوع نگاه زوجین به زندگی باهمدیگر متفاوت است و باید این نگاه به سمت نگاهی مشترک ختم شود.

وی گفت: زندگی مشترک باید به گونه ای مدیریت شود که قدرت پذیریش نظرات مخالف و موافق را در ادامه زندگی داشته باشیم.

تصاویر و فیلم این کارگاه آموزشی در زیر آمده است:

---
---
---
---
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
 
---
---

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.