گروه: اخبار استان خبر: 163319 / تاریخ انتشار : 1399/6/22 ساعت : 14:26

یورش کرونا در کهگیلویه و بویراحمد برای صدتایی شدن

آمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد با رسیدن به ۹۷ ‌نفر در آستانه سه رقمی شدن قرار گرفت تا همچنان خطر کرونا گربانگیر مردم باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج جمعه شب در گفتگو با خبرنگاران گفت: با فوت دو بیمار طی ۲۴ ساعت گذشته، افزایش شمار قربانیان کووید ۱۹ در استان به ۹۷ نفر را شاهدیم.

 

پرویز یزدان پناه افزود: در طی ۲۴ ساعت گذشته متأسفانه ۲ بیمار هم استانی جان خود را بر اثر ابتلاء به کرونا از دست دادند.

 

یزدان پناه با اشاره به اینکه جمعه ۲۳۱ نمونه از آزمایشگاه مولکولی یاسوج دریافت شد، اظهار داشت: بالاترین تعداد موارد مثبت در کهگیلویه، گچساران، بویراحمد، بهمئی، باشت و لنده به ثبت رسید.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای شیوع مجموع مبتلایان به کرونا در استان به پنج هزار و ۳۹۶ نفر رسید، تصریح کرد: در حال حاضر ۲۷۵ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

یزدان پناه خاطرنشان کرد: از این تعداد ۱۰۸ بیمار کرونایی قطعی شناسایی و ۲۲ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه تغییر فصل و شروع بیماری‌های سرماخوردگی و آنفلوآنزا وضعیت ماه‌های آینده را با چالش مواجه می‌کند، گفت: توصیه می‌شود مردم رعایت بهداشت فردی و اجتماعی را به صورت ویژه در زندگی خود مد نظر قرار دهند.

 

وی افزود: عادی انگاری کرونا خطر بالقوه ای برای سلامت عموم است که متأسفانه جامعه ما با آن مواجه بوده که خود هشدار دهنده است.

 

محمد مهدی بانشی در نشست ستاد استانی کرونا ابراز داشت : روند افت رعایت پروتکل ها  بهداشتی  یک موضوع کشوری است و علت می تواند باز گشایی مدارس باشد.

 

وی گفت : در راستای مبارزه با شیوع کرونا اقدام به پلمپ ۶۷ واحد صنفی کردیم و  از ۲۱۹  مدرسه در سطح استان بازدید شد که رعایت پروتکل های بهداشتی توسط معلمان ۹۶ درصد انجام  و 87 درصد از دانش آموزان این مدارس با ماسک زدن به رعایت پروتکل های بهداشتی اقدام کردند.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج  گفت:بعضی استانها در موج سوم کرونا قرار دارند و کهگیلویه و بویراحمد همچنان در اوج موج اول شیوع کرونا است .

 

هادی زارع پور مدیر کل آموزش و پرورش استان در این نشست گفت :حوزه آموزش و پرورش وسیع  است و ما نمی توانیم به تنهایی با کرونا ویروس مبارزه کنیم .

 

وی ابراز داشت :یکی از مهمترین کمبودها ی اموزش و پرورش،مراقبین سلامت در مدارس است که به ازای هر ۷۵۰ دانش آموز باید یک مراقب سلامت داشته باشیم و در حال حاضر ۸۳ مراقب در استان وجود دارد که کمبود 21 مراقب سلامت احساس می شود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست در جمع مدیران استانی ستاد کرونا گفت؛با توجه به پیک سوم در برخی استانها باید از ظرفیت پایگاه ها ی بسیج و هلال احمر  استفاده شود، و در بخش ها و روستاها مبارزه جدیی را با شیوع کرونا انجام داد.


حسین کلانتری در این رابطه ابراز داشت :فرمانداران و دهیاریان و بخشداران باید برنامه های دقیق انجام دهند تا پروتکل های بهداشتی رعایت شود،

 

وی پاشنه آشیل شیوع کرونا در استان را پاساژ ها ،ایستگاههای مسافربری درون شهری و برون شهری عنوان کرد و ابراز داشت :رعایت پروتکل های بهداشت برای سلامت افراد ضروری است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود ؛صنف های که پروتکل ها بهداشتی را رعایت می کنند باید تشویق شوند  وانهای که رعایت نمی کنند با حضور نیروی انتظامی و دادستانی تذکر داده  شود.

خبر در حال تکمیل شدن ....

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 5 نظر
راضیه
1399/6/22 - 17:10
متاسفانه پروتکل های بهداشتی رو مردم جدی نمی گیرند
rateup 0
 ratedown 0
فاطمه
1399/6/22 - 17:12
جناب شهردار چرا اصناف مرکز شهر یاسوج همه باز هستند فقط به بستن موبایل فروشی ها اکتفا نکنید واقعا کرونا شوخی ندارد سلامتی مردم از همه چیز مهمتره با درود به استاندار محترم
rateup 0
 ratedown 0
صابری
1399/6/22 - 17:13
متاسفانه در مراسمات سوگواری پروتکل های بهداشتی اصلا رعایت نمی شود
rateup 0
 ratedown 0
طاهره
1399/6/22 - 17:14
مردم استان خواهش می کنم اصول بهداشتی مربوط به کرونا رو جدی بگیرد واقعا وضع خیلی خیلی خرابه
rateup 0
 ratedown 0
هانیه
1399/6/22 - 17:15
واقعا کرونا همین نزدیکی است....
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.