گروه: اخبار استان خبر: 163430 / تاریخ انتشار : 1399/6/24 ساعت : 18:23

فوت 9 بیمار کرونایی استان در 24 ساعت گذشته /آژیر خطر در کهگیلویه و بویراحمد به صدا در آمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 9 هم استانی بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند که در مجموع، تعداد جان باختگان کرونا در استان به 110 نفر رسید.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، پرویز یزدانپناه افزود: 5 بیمار در بیمارستان شهید جلیل، یک بیمار در شهید رجایی گچساران و 3 بیمار کرونایی (85، 82 و 96 ساله ) که ترخیص شده و بهبودی داشتند در خانه فوت شدند.

 وی ادامه داد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ٥٦٦١مورد گزارش شده است.

وی ادامه داد: هم اکنون 268 بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 91 نفر مبتلای قطعی و 17 نفر در بخش آی سی یو تحت درمان قرار دارند.

وی ابراز داشت: امروز نیز جواب ٢٢٥ نمونه از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج دریافت شد که درصد  موارد مثبت   مبتلا به کووید ١٩ بیش از  ٥٠ درصد می باشد  و  بترتیب در شهرستان های بویراحمد(٣٥ درصد)،کهگیلویه (٢٤ )،گچساران (١٦ )،چرام (١٥) ، باشت (٥) و دنا ( ٥ درصد) می باشند.

دکتر یزدان پناه گفت: متاسفانه با خیز بیماری کووید ١٩ و افزایش قربانیان، به نظر می رسد استان وارد پیک اول بیماری شده و به مردم هشدار می‌دهیم چنانچه دستورالعمل های بهداشتی را نادیده بگیرند آسیب های جبران ناپذیری را تجربه خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه زنگ خطر کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده است، افزود: رعایت  پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری فیزیکی، پرهیز از حضور در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری لازم است که توسط همه مردم رعایت شود .

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.