گروه: اخبار استان خبر: 163533 / تاریخ انتشار : 1399/6/26 ساعت : 20:19
استاندار کهگیلویه و بویراحمد

مردم در آرامستان ها موارد بهداشتی را رعایت نمی کنند/از بروز فاجعه در خانه سالمندان جلوگیری شد

کلانتری گفت: در خصوص زندان توجه به پروتکل ها و رعایت آن صورت گیرد، در خانه سالمندان با کمک فرماندار و شهرداری ورود پیدا کردیم.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ستاد کرونا  با تبریک سالروز تاسیس فوریت های پزشکی گفت:  نباید رنگ بندی ها زرد، نارنجی و قرمز را به حساب اورد زیرا این رنگ ها و وضعیت آنها سریع تغییر می کند، آمار بستری ها و ای سی یو فشار بار سنگین کاهش پیدا کرده هر چند نگران کادر درمانی هستیم  

 
حسین کلانتری در ادامه تاکید کرد: شرایط یک شرایط دشوار است و این بیماری دنیا را درگیر کرده، آمار ها بالا و پایین می شود، و تاکید همه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، استفاده از ماسک،  فاصله گذاری اجتماعی است.
 
کلانتری افزود: در چند بخش شامل  آرامستان ها، اجتماعات که پروتکل ها رعایت نمی شود باید منتظر روزهای سخت بود این در شرایطی است  که از همه ظرفیت ها استان در حال استفاده هستیم.
 
وی افزود: در آرامستان ها از دیگر نقاط  کشور کمتر رعایت می شود و در سایر نقاط استان باید این موضوع رعایت شود.
 
کلانتری گفت: در خصوص زندان توجه به پروتکل ها و رعایت آن صورت گیرد، در خانه سالمندان با کمک فرماندار و شهرداری ورود پیدا کردیم و از فاجعه جلوگیری شد در این خصوص هر روز ساعت ۸ صبح آمارها را دریافت می کردم .
 
استاندار افزود: اصنافی که متعهد به رعایت پروتکل ها می شوند همچنان فعالیت داشته باشند و کسانی که فک پلمپ کردند و گردنکشی کردند با آنها برخورد شود.
 
 
وی افزود: در برخی آزمایشگاه ها فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی شود این موضوع بررسی و توسط علوم پزشکی نظارت شود.
 
وی بیان کرد: گشت های مشترک خوب عمل کرده است اما کار همچنان ادامه دارد زیرا وضعیت همچنان نگران کننده است و همه باید در سطح استان در پاساژها از ماسک استفاده کنند.
 
وی ببان کرد: در آموزش و پرورش اولویت آموزش حضوری است اما باید همه گونه شرایط آموزش فراهم شود زیرا سلامت دانش آموزان اولویت اساسی است.
 
وی گفت: بررسی مشترکی بین صفایی نیا و همچنین بانشی جهت دورکاری در ادارات به کار گیرند و به مدت یک هفته  تمدید شود.
 
کلانتری در پایان گفت: از ظرفیت بسیج، مراکز انتظامی و ادارات که در راستای کرونا تلاش دارند تشویق کنند.
 
 انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.