گروه: اخبار استان خبر: 163646 / تاریخ انتشار : 1399/6/29 ساعت : 19:04
رئیس پلیس راهور بهمئی خبر داد

منفی شدن آمار تصادفات منجر به فوت در بهمئی

فخرایی منش گفت:در صورت پیاده شدن قوانین راهنمایی و رانندگی در جامعه و تمکین شهروندان به این قوانین، شاهد کاهش چشمگیر آمار تصادفات و خسارات جانی و مالی در جامعه هستیم.

رئیس پلیس راهور شهرستان بهمئی در گفتگو با صبح زاگرس با تسلیت ایام سوگواری محرم،گفت:ابتدا عرض تسلیت دارم به مناسبت عروج شهادت گونه دوست وهمکار گرامی بنده، جناب سرگرد مهرداد خادم اصل رئیس پلیس راهنمایی ورانندگی شهرستان کهگیلویه که در راه امنیت ترافیکی و خدمت به مردم براثر بیماری منحوس کرونا جان خود را ازدست داد.

 

علی نقی فخرایی منش تصریح کرد: پلیس راهنمایی و رانندگی شهرستان بهمئی در راستای وظایف سازمانی خودکه همان روان سازی ترافیک و کاهش تصادفات بود گام های موثری برداشته و برمی دارد.

وی افزود:بادعای خیر مردم و تلاش شبانه روزی همکاران خدوم خود توانستیم در شش ماهه اول سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال در معابر درون شهر تصادفات جرحی  راتا۵۲درصد و تصادفات خسارتی را تا۶۳ درصد کاهش بدهیم و تصادف فوتی خوشبختانه نسبت به سال گذشته منفی بود.

 

فخرایی منش خاطرنشان کرد:با توجه به فصل بازگشایی مدارس و شیوع بیماری منحوس کرونا رانندگان سرویس مدارس ضمن رعایت پروتکل های بهداشتی، قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی را رعایت نموده و از سوارکردن سرنشین اضافه خودداری کنند.

 

وی ادامه داد:رانندگان با سرعت مطمئن تردد کنند و از حرکات مخاطره آمیز و حادثه ساز پرهیز جدی کنند.

 

رئیس پلیس راهور بهمئی تصریح کرد: خداوند در سوره مائده آیه ۳۲ می فرماید " و هر کس نفسی را حیات بخشد و از مرگ نجات دهد مثل آن است که همه مردم را حیات بخشید"؛سالانه هزاران تصادف در جاده ها رخ می دهد و میلیاردها تومان زیان  مالی و جانی به مردم وارد می شود.

 

فخرایی منش افزود:طبق نظر کارشناسان مثلث تصادف سه عامل انسان، جاده و وسلیه نقلیه هستند که انسان می تواند در کاهش تاثیر دو عامل دیگر هم موثر باشد.

 

وی گفت: در همین راستا پلیس راهور بهمئی به صورت شبانه روزی به مردم شهرستان خدمت می کند ؛خدمات تعویض پلاک ،صدور گواهینامه و دیگر خدمات مربوط به حوزه راهنمایی و رانندگی در سالهای گذشته خارج از شهرستان انجام می گرفت اما امسال این خدمات در داخل شهرستان به مردم ارائه می شود.

 

رئیس پلیس راهور بهمئی در ادامه گفت:از دستگاه قضایی، فرماندار، شهرداری، آموزش و پرورش و اصحاب رسانه انتظار داریم در راستای فرهنگ سازی و ترویج قوانین راهنمایی و رانندگی به ما کنند.

 

وی با بیان اینکه ۶۰ درصد جرائم راهنمایی و رانندگی به حساب شهرداری واریز می شود،خاطرنشان کرد: از شهرداری لیکک می خواهیم در راستای حذف نقاط حادثه خیز، خط کشی معابر، نصب چراغ راهنمایی و حل مشکلات کم عرضی خیابان رهبری را در دستور کار قرار دهد.

 

فخرایی منش بستن کمربندی ایمنی قبل از حرکت، عدم استفاده از تلفن همراه حین رانندگی، سرعت و سبقت مجاز، رعایت حق تقدم و استفاده از کلاه ایمنی توسط موتورسواران، عدم توقف وسایل نقلیه در پیاده روها، رعایت فاصله طولی و احترام به عابرین و دوچرخه سوارارن  را از عوامل کاهش تصادفات عنوان کرد و گفت:در صورت عملی شدن این قوانین در جامعه و  تمکین شهروندان شاهد کاهش چشمگیر آمار تصادفات و خسارات جانی و مالی به شهروندان هستیم.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.