گروه: اخبار استان خبر: 163976 / تاریخ انتشار : 1399/7/7 ساعت : 08:46
در گفتگو با فعال سیاسی و فرهنگی گچساران مطرح شد؛

سبک زندگی مدیر تراز انقلاب اسلامی/کلید حل مشکلات مرد،مدیریت فعال و انقلابی است

فعال فرهنگی و سیاسی گچساران گفت:به هر حال کلید رفع مشکلات معیشتی مردم در دستان مدیران انقلابی ،فعال،پر تحرک و ساده زیست خواهد بود نه مدیران میلیاردی،چرا که شناخت دقیق ظرفیت ها و اتکاء به توانمندی های درون کشور برگ برنده یک مدیر در تراز انقلاب است.

علی محمد آقایی،فعال فرهنگی و سیاسی گچساران در گفت وگوی اختصاصی با صبح زاگرس، به بیان نکاتی درباره سبک زندگی مدیران و مسئولان تراز انقلاب اسلامی و همچنین برخی کاستی‌هایی که در عملکرد مدیران کنونی وجود دارد،پرداخت و گفت:در وهله اول باید گفت که " تراز " از نظر لغوی به معنای میزان ، عدل ، همسان و برابری است که به نوعی تراز انقلاب یعنی فردی در شاَن انقلاب .

وی افزود:اگرچه باید توجه داشت که انقلاب به وسیله مردم و با انگیزه مبارزه با فساد و احیای فرامین الهی و آداب اسلامی که به فراموش سپرده شده بود، به پیروزی رسید.

خدمت بی منت

آقایی در ادامه اظهارکرد:بنابراین مردم محروم و ستمدیده این سرزمین که به نوعی تشنه خدمت و عدالت بودند با مجاهدت ، ایثار و جانفشانی و تقدیم شهدای والامقام،  انقلاب را به سرانجام مقصود رسانده که در ادامه نیز به مسئولان نظام اسلامی اعتماد و ماحصل تلاش خود را به آنها با آرای قاطع برای تشکیل مجلس و دولت واگذار کردند تا با خدمت بی منت محرومیت را از کشور دور کنند و  آرمانهایی که فراموش شده بود احیاء و از آن صیانت کنند.

حفظ اعتماد مردم

این چهره فرهنگی گچساران تصریح کرد:هرچند مسئولیت های مهم ، تحقق آرمان ها و جلب رضایت مردم تشنه خدمت و سعادت و از همه مهمتر حفظ اعتماد بوجود آمده از عهده هر کسی بر نمی آمد مگر نیروهای انقلابی که به آن‌ها مدیر انقلابی نیز گفته می شد.

وی افزود:بنابراین مدیری که بیان و وعده های  او با همت و سعی انقلابی آغشته باشد‌ وحال این سوال پیش می آید کدام مدیر ؟با چه مشخصاتی می تواند محقق کننده آرمان های انقلاب اسلامی و امورات مردم و نگهبانی شایسته برای حفظ اعتماد و باور مردم باشد؟.

تحقق عدالت اجتماعی

آقایی در ادامه گفت:از منظر امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، مدیری در " تراز انقلاب اسلامی"  است که خدمت رسانی به مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد و در راستای تحقق عدالت اجتماعی ،رفع تبعیض، کاهش فاصله طبقاتی ،رفع مشکلات معیشتی و نجات محرومین بکوشد.

کلید رفع مشکلات!

این چهره سیاسی گچساران تصریح کرد:به هر حال کلید رفع مشکلات معیشتی مردم در دستان مدیران انقلابی ،فعال،پر تحرک و ساده زیست خواهد بود نه مدیران میلیاردی،چرا که شناخت دقیق ظرفیت ها و اتکاء به توانمندی های درون کشور برگ برنده یک مدیر در تراز انقلاب است.

تلاش دشمن

آقایی بیان کرد:در حقیقت غَش در دامان بیگانگان و امید به مساعدت آنها  آرمانی از انقلاب را محقق نکرده و نیز محرومیت و معیشتی را کارساز نخواهد بود ،اگرچه دشمنان نظام اسلامی با تکرار محاصره اقتصادی شعب ابی طالب به دنبال دلسرد کردن قشر محروم و مستضعف، همان هایی که سبب تحقق و استمرار این انقلاب شدند، از جمهوری اسلامی هستند.

ضعف در مدیر سفارشی

وی گفت:بنابراین مقام معظم رهبری ضعف در محرومیت زدایی را ناشی از ناتوانی برخی مدیران  دانسته اند و نه حرکت عمومی انقلاب ،چرا جمهوری اسلامی برای عبور از موانع و مشکلات فعلی در برابر خود، این روزها به مدیری کارآمد،انقلابی و مومن نیاز دارد نه مدیر سفارشی.

این چهره فرهنگی گچساران تصریح کرد:باید توجه کرد که مدیر سفارشی برای حفظ و ارتقاء خویش ،تحکیم رشته های ارتباطی با حامیان را در اولویت قرار می دهد،مدیر سفارشی و آویزان توان و انرژی خود را صرف راضی نگه داشتن سفارش کنندگان و حامیان خواهد کرد و تلاش می کندکه به آن ها آویزان شده و منافع شان را نیز تامین کند.

عملکرد در هاله ای ابهام

آقایی در ادامه گفت:برخی مدیران دردی از جامعه دوا نمی کنند، عملکردشان در هاله ای از ابهام قرار دارد و همواره با پنهان کاری قصد فریب مردم را دارند،همواره به مردم فخر می فروشند و سرمایه میلیاردی را به رخ مردم می کشند.

این چهره فرهنگی گچساران تصریح کرد:بنابراین چنین مدیرانی سواد و تحصیلات ولو نداشته را ابزار بدست آوردن ریاست برمردم قرار می دهند که از همه مهمتر بستگان مدیران اعم از فرزندان ،خواهران و برادران علاوه بر سوء استفاده مالی نیز بر مردم محروم یکه تازی کرده و طوری رفتار می کنند که انگار ولی نعمت مردم هستند.

صاحبان اصلی انقلاب

وی افزود:فراموش کرده اند که حضرت امام خمینی (ره) فرمودند که صاحبان حقیقی این نظام و انقلاب مردم و مستضعفین هستند اگر اعتمادشان سلب شود ،انقلاب و نظام جمهوری اسلامی پابرجا نخواهد ماند.

الگوی مدیر انقلابی

آقایی تصریح کرد:بنابراین مدیر در تراز انقلاب باید الگویش مدیریت امام علی علیه السلام باشد ،شهیدان بهشتی و رجایی الگوی یک مدیر تراز اول انقلاب بودند که با جدیت در کار و اهتمام در خدمت به مردم همواره یاد و نام شایسته خود را در ذهن مردم بخصوص مستضعفین به یادگار گذاشته اند .

حاج قاسم مدیر تراز اول جهان اسلام

وی تصریح کرد:شهید حاج "قاسم سلیمانی"نیز با خدمت صادقانه توانست دِین خود را به انقلاب و جهان اسلام ادا کنند و لقب مدیر تراز اول دنیای اسلام نیز برای این شهید والامقام واژه کوچکی به شمار  می رود .

آقایی در پایان اظهارکرد:بنابراین آنچه که برای یک مدیر تراز اول انقلاب علاوه بر موارد مطرح شده ضروری به شمار می آید؛تبدیل تهدید به فرصت با تدبیر ،اعتقادبه سبک زندگی اسلامی ،داشتن تعهد و تعلق خاطر به مردم، استقلال واتکاء به شایستگی های خویش،داشتن روحیه خدمت گذاری و خدمت به عامه مردم نه به شخص یا گروه و طایفه و افرادی خاص، خواهد بود.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.