گروه: اخبار استان خبر: 164487 / تاریخ انتشار : 1399/7/19 ساعت : 19:43
درگفت وگو با صبح زاگرس مطرح شد:

تشریح آخرین وضعیت بیماری کرونا در گچساران/ادارات ملزم به اجرای مصوبات ستاد کرونا هستند

مدیرشبکه بهداشت و درمان گچساران گفت: با توجه به فصل پاییز و همچنین فصل سرما و مواجه شدن با آنفلوانزا و تداخل علایم و بروز مشکلات دیگر،رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

آرین غلامیان،مدیرشبکه بهداشت و درمان گچساران در گفت گو با صبح زاگرس در خصوص تدابیر شبکه بهداشت و درمان در بحث مقابله با کرونا گفت:از شروع ویروس منحوس کرونا، غربالگری و اقدامات پیشگیرانه به اشکال مختلف مثل انجام تست های تشخیصی ،تشکیل کار گروه های مختلف درمان ،آموزش ،پشتیبانی و نیز بازدید از زندان ، ادارات و نمونه گیری مثل دادگستری و آموزش و پرورش و دیگر دستگاه ها با جدیت صورت گرفت.

وی افزود:با توجه به جلساتی که تاکنون در ستاد شهرستانی کرونا برگزار شده است و همچنین تدابیر جدید در مورد ادامه روند پیشگیرانه و ادامه برنامه های قبل نیز با قدرت و جدیت بیشتری در شهرستان دنبال و پی گیری می شود.

غلامیان در ادامه تصریح کرد:ایراداتی بعضا هم ممکن است در حسن اجرای مصوبات جلسات ستاد کرونا هم باشد و اما انتظاراتی که از ادارات و سازمان ها در جهت اجرای درست مصوبات وجود دارد اینکه حتما باید در شروع پیک سوم کرونا به این مصوبات توجه شود و نباید به سادگی از کنارموارد گذشت.

رئیس بهداشت و درمان گچساران در ادامه گفت:در بحث توصیه به شهروندان فقط می توانم به تاکید هرچه بیشتر در رعایت توصیه های بهداشتی و همچنین تذکر جدی در مورد موج جدید کرونا اشاره کنم.

وی افزود:اینکه با توجه به پیش رو بودن فصل پاییز و همچنین فصل سرما و مواجه شدن با آنفلوانزا و تداخل علایم و بروز مشکلات دیگر،رعایت اصول و پروتکل های بهداشتی از سوی شهروندان بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد.

غلامیان در ادامه تصریح کرد:توصیه دیگر اینکه با همه گیری کرونا در خانواده ها اگه مسئله قرنطینه و موارد بهداشتی به خوبی رعایت نشود، خطرات زیادی جامعه را تهدید خواهد کرد که شهروندان عزیز می توانند با جدی گرفتن توصیه ها و رعایت مسائل بهداشتی  به سیستم بهداشت و درمان و جامعه کمک کنند.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.