گروه: اخبار استان خبر: 164563 / تاریخ انتشار : 1399/7/21 ساعت : 18:48

هشدار قاطع رئیس محیط زیست کهگیلویه به زنبورداران/خطر انقراض پرنده نادر توسط برخی زنبورداران گرمسیری

رئیس اداره محیط زیست شهرستان های کهگیلویه و لنده نسبت به کشتار پرنده سبز قبا پرنده ای زنبور خوار توسط برخی زنبور داران در لنده هشدار داد.

روح الله عزیزی در گفت و گو با خبرنگار  پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ، با اشاره به آغاز فصل پاییز و حضور پرندگان سبزقبا یا زنبور خوار گفت: با شروع فصل پاییز شاهد حضور فراوان پرنده های سبزقبا پرنده زنبور خوار در بیشتر شهرستان ها به خصوص شهرستان های گرمسیری هستیم.

 

وی افزود: به دلیل کوچ این پرونده در این فصل متاسفانه برخی از زنبورداران اقدام به سم پاشی در اطراف زنبورستان خود می کنند که این پرنده پس از تغذیه سم تلف می شود که باتوجه به کمبود این گونه جانوری این یک مشکل زیست محیطی تلقی خواهد شد.

 

رئیس اداره محیط زیست شهرستان های کهگیلویه ولنده تصریح کرد: در صورت مشاهده چنین رفتاری از سوی زنبورداران در هرکجای حوزه استفاظی بلافاصله نسبت به این اقدام تشکل پرونده و به مراجع قضایی فرد متخلف جهت اجرای حکم محکومیت معرفی خواهد شد.

 

وی تاکیدکرد:انتظار داریم دوستداران محیط زیست و فعالان این حوزه ضمن فرهنگ سازی در صورت مشاهده هرگونه موردی زیست محیطی فورا اداره محیط زیست را اطلاع دهند تا اقدامات لازم صورت گیرد.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
ناشناس
1399/7/22 - 11:26
دوست گرامی می دونی در عرض یک هفنه این پرنده می تونه یک زنبودار را ورشکست کنه
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.