گروه: اخبار استان خبر: 164569 / تاریخ انتشار : 1399/7/21 ساعت : 18:53
یادداشت:

بی تفاوتی مسولان نسبت به کاهش سن اعتیاد در لنده/اعتیاد جوانان را جدی بگیرید

فعال فرهنگی شهرستان لنده در یادداشتی نسبت به کاهش میزان سن مصرف کنندگان مواد مخدر در این شهرستان گلایه و خواستار جدی گرفتن این موضوع از سوی مسئولان شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس ،شمس الله قنبری از فعالان فرهنگی شهرستان لنده در یادداشتی نوشت: بی تردید اعتیاد یکی از بلاهایی است که همه انسان هابه ویژه جوانان ونوجوانان را تهدید می کند.

 مثلث (فقر، جهل و اعتیاد)، پویایی، بالندگی، نشاط و خلاقیت را از بعضی جوانان گرفته و از آنها انسان هایی بیمار و بی خاصیت ساخته است. افزون بر آن، اعتیاد، ناهنجاری های روحی و عوارض جسمی در پی داشته و چندین تن از همشهریان ما  را به کام مرگ فرستاده است.

اعتیاد، گذشته از ایجاد اختلافات خانوادگی که در نهایت به طلاق منجر می شود، زیان های اقتصادی و فرهنگی فراوانی را نیز موجب می شود.

شهرستان لنده با داشتن  جمعیتی بالغ بر23هزار نفر و داشتن جمعیت قابل توجهی جوان مصرف کننده مواد مخدر است که روز به روز سن اعتیاد در این شهرستان  رو به پایین آمدن  هست و هیچ کس ،هیچ نهادی  اقدامی انجام نمی دهد، این درحالی هست که تمامی نهادها  تاکید می کنم تمامی نهادها دارای بودجه پیشگیری ومبارزه با آسیب های اجتماعی می باشند اما غافل از هزینه کردن در این زمینه.


 این روزها جوانی از جوانان انقلابی این شهرستان  برای رهایی جوانان از دام اعتیاد اقدام به احداث کمپ ترک مواد مخدر نمود ولی مسئولین جز سنگ اندازی جلوی راه ایشان هیچ‌ کمکی به ایشان نکرده اند.


حرفم با مسئولین بزرگوار اما بی خیال ومتولیان امر مبارزه با مواد مخدر هست تا کی باید شاهد کودکان بی گناه طلاق به خاطر موادمخدر باشیم ،تا کی باید شاهد اشک های مادران وپدران جوانانی باشیم که در گوشه ای از این شهرستان به خاطر مواد مخدر جان خود را از دست داده اند .


از خواب بیدار شوید شاید خدایی ناکرده  روزی فرزندان شما هم در دام اعتیاد افتاده باشند .

شمس الله قنبری فعال فرهنگی لنده

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.