گروه: اخبار استان خبر: 164591 / تاریخ انتشار : 1399/7/26 ساعت : 08:30

اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد

براساس آخرین خبرهای واصله، اسکلت دایناسور به گران ترین اثر یک حراجی تبدیل شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ اسکلت یک دایناسور «تیرانوسور رکس» که با لقب «اِستن» شناخته می شود به حدود چهار برابر قیمت تخمینی که برایش در نظر گرفته شده بود، به فروش رفت.

به این ترتیب با به فروش رسیدن «اِستن» به قیمت 31.8 میلیون دلار، این اسکلت 12 متری متعلق به یک دایناسور به گران ترین اثر این حراجی تبدیل شد. در این حراجی آثاری از نقاشان نامدار جهان همچون «پیکاسو»، «پولاک» و «مونه» نیز به فروش رسیدند.

این اثر در جریان یک جدال 20 دقیقه ای بین خریداران با قیمت پایه سه میلیون دلار، در نهایت به قیمت 31.8 میلیون دلار به یک خریدار ناشناس رسید.

اسکلت این دایناسور تقریبا 67 میلیون ساله در سال 1987 و در داکوتای جنوبی توسط یک دیرینه شناس آماتور به نام «استن سکریسون» کشف شد.

«استن سکریسون» در آن زمان این اسکلت را به دانشمندان نشان داد که آنها این اسکلت را به اشتباه به عنوان بقایای دایناسور «تریسراتوپس» شناسایی کردند.

کشف بقایای «تریسراتوپس» ها در جهان دیرینه شناسی نسبتا عادی است، بنابراین کشف این اسکلت تا پیش از آنکه «استن سکریسون» آن را در سال 1992 نزد موسسه «بلک هلیز» در داکوتای جنوبی ببرد، توجه زیادی جلب نکرد.

به گفته مدیر بخش تاریخ طبیعت و علوم حراجی کریستیز، دانشمندان موسسه «بلک هیلز» به سرعت متوجه شدند چیزی که در مقابل آنهاست، بسیار ویژه بوده و به این ترتیب اسکلت (STAN) را به عنوان بقایای متعلق به یک «تیرانوسور رکس» شناسایی کردند. ارزش تقریبی این اثر بین شش تا هشت میلیون دلار برآورد شده بود.

انتهای پیام/ایسنا

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.