گروه: اخبار استان خبر: 164752 / تاریخ انتشار : 1399/7/26 ساعت : 05:44

بازگرداندن آثار باستانی که طلسم شده اند

این خبر پیرامون بازگرداندن آثار باستانی که طلسم شده اند، برای شما مخاطبان گرامی نگارش شده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یک خانم کانادایی به نام نیکول، بسته ای حاوی دو موزاییک، بخشی از یک کوزه و قسمتی از یک سرامیک تاریخی را به همراه یک نامه از اعتراف هایش به یک آژانس مسافرتی در پمپئی فرستاد.

نیکول هنگام سفرش به پارک باستان شناسی پمپئی در سال 2005، دهه 20 سالگی زندگیش را سپری می کرد. این گردشگر معتقد است سرقت این مجموعه آثار تاریخی سبب وقوع مجموعه ای از بدشانسی ها از جمله دو مرتبه ابتلا به سرطان سینه و همچنین تجربه مشکلات اقتصادی شده اند.

نیکول در نامه ای که به همراه این آثار تاریخی فرستاده، نوشت: «لطفا این آثار را پس بگیرید، برایم بدشانسی آوردند.»

این گردشگر می گوید در زمان سرقت قصد داشته بخشی از تاریخ را که هیچکس دیگر نمی تواند داشته باشد، در اختیار داشته باشد، اما اکنون معتقد است این آثار انرژی منفی در ارتباط با آن سرزمین ویران شده دارند.

«پمپئی» در سال 79 میلادی زیر خاکستر ناشی از فوران کوه وزوو مدفون شد و در قرن شانزدهم بود که بقایای آن کشف شد.

این مکان تاریخی یکی از پربازدیدترین مقصدهای گردشگری ایتالیا بوده و سالهاست که مشکل سرقت آثار تاریخی این مکان توسط گردشگران وجود دارد.

نیکول در بخشی از نامه خود می گوید از این اتفاق درس گرفته و از خداوند طلب بخشش دارد.

اما نیکول تنها فردی نیست که از دزدیدن آثار این مکان پشیمان شده است. یک نامه اعتراف به همراه مجموعه ای از سنگ های تاریخی که در سال 2005 ربوده شده بودند نیز از طرف یک زوج کانادایی ارسال شده است.

در طول سالهای اخیر آثار باستانی مسروقه بسیاری به همراه نامه هایی به پمپئی بازگردانده شده اند. مسئولان پارک باستان شناسی پمپئی یک موزه را به نمایش این آثار اختصاص داده اند.

انتهای پیام/همگردی

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.