گروه: اخبار استان خبر: 164774 / تاریخ انتشار : 1399/7/25 ساعت : 19:50

کرونا 172نفر را در کهگیلویه و بویراحمد به کام مرگ کشاند/ وضعیت کرونایی بویراحمد از قرمز عبور کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار جانباختگان کووید19 استان به 172 نفر خبر داد و گفت: طی 24 ساعت گذشته متاسفانه 3 هم استانی بر اثر ابتلا به کرونا ویروس جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 324 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد 126 بیمار کرونایی قطعی بوده و 22 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

 
وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 9230 نفر بهبود یافته گزارش شده است.
 
 وی اذعان داشت: از 383 نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد( حدود ١٠٠ مورد مثبت)، کهگیلویه و گچساران و بقیه موارد در سایر شهرستان های استان بود.
 
 دکتر یزدانپناه خاطر نشان کرد: متأسفانه  شهرستان بویراحمد از وضعیت قرمز نیز عبور کرده است و با ادامه این روند شرایط بحرانی تر خواهد شد.
 
 وی ابراز داشت: ساده انگاری و بی تفاوتی بخش عمده ای از جامعه و بی احتیاطی و سهل انگاری در رعایت پروتکل های بهداشتی عامل ایجاد وضعیت کنونی بوده است.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با تاکید بر اینکه میزان استفاده از ماسک توسط مردم باید به حداکثر برسد، افزود: چنانچه کمتر از 90 درصد مردم ماسک بزنند در جلوگیری از انتقال ویروس موفقیتی حاصل نخواهد شد.
 
وی گفت: خانه امن ترین مکان به ویژه برای مادران باردار و گروه های آسیب پذیر و دارای بیماری های زمینه ای است و در خانه ماندن باید بیشتر ترویج یابد چرا که اوضاع خیابان ها، مراکز خرید و معابر شلوغ استان به هیچ وجه مطلوب نیست.
انتهای پیام
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.