گروه: اخبار استان خبر: 165040 / تاریخ انتشار : 1399/8/2 ساعت : 13:50
طلبه ای در تراز انقلاب اسلامی؛

جوانترین امام جمعه کهگیلویه وبویراحمد را بشناسید/طلبه دهه شصتی که امید را در دل مردم یک شهرستان زنده کرد

مطالبه‌گری‌های به حق امام جمعه دهدشت از مسئولان و برون رفت مشکلات مردم از سوی این طلبه جوان، بارها مورد استقبال کاربران و فعالان فضای مجازی قرار گرفته و بیشتر کاربران از وی به عنوان امام جمعه‌ای در تراز انقلاب اسلامی یاد می‌کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، جوانگرایی درمناسب مختلف همیشه یکی از نکاتی بوده که رهبر معظم انقلاب به آن اشاره داشته و خواهان جوانگرایی و بهره بردن از نیروی جوان در منصب ها بوده است.

 

فرمان های رهبر معظم انقلاب در مورد گام های دوم انقلاب و بهره بردن از نیروی جوان انقلابی امروز یکی از نکاتی است که مسئولان به ویژه رئیس ستاد ائمه کشور حجت الاسلام علی اکبری به آن جامعه عمل پوشانده است.

 
 
یکی از مواردی که استان کهگیلویه وبویراحمد را در زمره جوانگرایی و شکوفا شدن یک مدیریت به دست نیروهای جوان قرار داده است، حضور امام جمعه ای جوان و دهه شصتی در شهرستانی بزرگ از استان بوده که بیش از چهار دهه از برپایی فریضه نماز عبادی سیاسی جمعه در آن می گذرد.

جوانگرایی؛در صدر برنامه های ستاد ائمه جمعه

 در این زمینه باید کارآمدی رئیس جدید شورای سیاستگذاری ائمه جمعه را در انتصابات جوانگرایانه ائمه جمعه از جمله امام جمعه شهر دهدشت به عنوان یکی از شهرهای مهم استان را یکی از رویکرد حجت‌الاسلام علی اکبری بر استفاده از نیروهای جوان ائمه جمعه در کشور دانست.

27 فروردین ماه 99 حجت الاسلام وحدانی فر که پیش از این امام جمعه شهر چیتاب در شهرستان بویراحمد بود و همه مردم این منطقه علاقه خاصی به این طلبه جوان و پای کار داشتند، به عنوان امام جمعه شهر دهدشت منصوب شد، انتصابی که دلهای جوانان را برای استفاده و بهره بردن بیشتر از جوانان روشن کرد.

چکمه ها را برای خدمت به مردم ببندید

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر در آیین معارفه از تریبون اعلام کرد «امام جمعه ای نیستم که در دفتر کار بنشینم و منتظر گزارش کار باشم» وی با این سخنش به مسئولان و مدیران آماده‌باش خدمت داد و گفت که برای رسیدگی به مردم چکمه‌ها را باید بست.

این طلبه جوان و انقلابی و پای‌کار برای اثبات واقع‌گرایی وعده خود، دست به کار شد و در همان اوایل انتصاب در این پست مهم؛سفرهای برون شهری را آغاز کرد و به مردم دیار بلاد شاپور این امیدواری را داد که مطالبات و خواسته‌های آنها پیگیری می‌شود.

یکی از شعارهای مهم و عمل گرای حجت الاسلام وحدانی را باید روحیه جهادی انقلابی و پای کار بودن این طلبیه جوان دانست، طلبه ای که شب و روزش را در بین مردم مناطق محروم این منطقه از دیشموک تا روستاها و عشایر دور افتاده سپری می کند.

عملگرای ی در کلام و عمل طلبه جوان

حجت الاسلام وحدانی عملگرا بودن و همیشه درمیدان عمل حضور داشتن را دو فعالیت مهم برای مدیران جمهوری اسلامی دانسته و به مسئولان نیز گوشزد کرده است که باید از پشت میز نشینی های خسته کننده رهایی یابند و با حضور در بین مردم در عمل خود را نشان دهند.

از اولین سفرهای این طلبه جوان را باید حضور وی و حتی چندین باره اش در بین مردم محروم دیشموک دانست، مردمی که روحیه صفا و مهمان دوستی در بین آنها زبانزد است و امروز با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند و حضور این طلبه جوان در بین محفل گرم آنان، به دلهای رنجورشان تسلی خاطر بخشیده است.

وعده های که جامه عمل پوشیدند

حجت الاسلام وحدانی فر اما در این سفرها کمر همت را به برون رفت مشکلات مردم بسته است و باخبر دار گفتن به مسئولان امر در شهرستان کهگیلویه در هر سفری نیز مسئولان را با خود همراه می کند تا اوج محرومیت ها و مشکلات را به آنهان نشان دهد و در جهت برون رفت از این زخم های کهنه بجای مانده از دوران گذشته، جامه عمل بپوشاند.

حضوردر بین عشایر،سرکشی از مناطق عشایری، دلگرمی به مردم مناطق مخالف شهرستان کهگیلویه در زمره دیگر برنامه های مهم این طلبه جوان در مسند امام جمعه شهر دهدشت برای برطرف کردن مشکلات مردم این شهرستان بوده است.

حجت الاسلام وحدانی فر نشان داده است که سرکشی و بازدید از این مناطق فقط در یک سرکشی خلاصه نشده است و مطالبه گری و پیگیری از مسئولان امر و برون رفت از این مشکلات از مهمترین اقدامات این سفر خواهد بود.

مطالبه گری از مسئولان هدف اصلی طلبه جوان

این طلبه جوان با مطالبه گری از مسئولان امر وپیگیری مداوم از آنها خواستار برطرف کردن مشکلات آنها شده و حتی هراز گاهی نیز به این مناطق بازدید و سرکشی می کند تا بدانند که مشکلات این مردم تا چه حد پیگیری شده است.

 باید به جد یکی از نکات قوت و پیگیری های مستمر حجت الاسلام وحدانی فر را تعامل های چندین ساله وی با مدیران و روحیه بالای مطالبه گری وی درمسند های مختلف دانست،روحیه ای که امروز از وحدانی فر به عنوان یک جوان انقلابی و جهادی و یک نماد برای بهره بردن از جوانگرایی در مستند های مختلف ساخته است.

یکی از شعارهای مهم و اصولی حجت الاسلام وحدانی فر را باید مطالبه گری در خطبه های نماز جمعه دانست، هدفی که وی در خطبه ها همیشه به آن اشاره داشته و فرموده است که خطبه های نماز جمعه باید یک روحیه مطالبه گری از مسئولان برای پیشبرد مشکلات مردم داشته باشد.

خطبه های که به دل مردم نشسته است

مطالبه‌گری‌های به حق امام جمعه دهدشت از مسئولان و برون رفت مشکلات مردم از سوی این طلبه جوان، بارها مورد استقبال کاربران و فعالان فضای مجازی قرار گرفته و بیشتر کاربران از وی به عنوان امام جمعه‌ای در تراز انقلاب اسلامی یاد می‌کنند.

رویکرد طرح سلسه‌وار و بیان شیوای خطبه‌ها در نماز جمعه باعث شده همه نمازگزاران و مخاطبان در سراسر کشور منتظر فرمایشات این طلبه جوان باشند و با اشتیاق برای ادامه مباحث به انتظار وی باشند.

استفاده بجا و شایسه از فضای مجازی

از دیگر فعالیت‌های پویای امام جمعه دهدشت بهره‌گیری از امکانات فضای مجازی در دعوت و گسترش، تحرک‌بخشی و روح‌افزایی فرهنگ دینی و اسلامی بوده است.

مطالبه گری این طلبه جوان انقلابی باعث شده که مسئولان امر جوابگوی سریع  وظایف خود باشند و در جهت خدمات دهی به مردم این شهر کوشا باشند، خدمات دهی که در رفع موانعی همچون مشکل تصفیه‌خانه دهدشت،نظافت شهری، جاده‌های غیر ایمن، مسکن،گرانی‌های افسارگسیخته،بافت تاریخی دهدشت، مشکلات مدیریت شهری باعث به تحرک درآمدن مسئولان امر شده است.

از سویی دیگر روحیه جوانگرایی و افق بلند مدت حجت الاسلام وحدانی فر برای استفاده از نیروهای جوان باعث شده که جلسات مکرر وی با جوانان، ساماندهی هیئات‌ مذهبی، مساجد از سوی وی به سرانجام رسد و حتی تشکیل تیم مشاوران جوان،خطبه های کارشناسی شده، تواضع و ارتباط بدون واسطه با مردم بازدیدهای سرزده از بازار، عبور و مرور بدون تشریفات، حضور فعال در روستاها، دفاع از مردم و تبیین خدمات نظام اسلامی، حضور دو شیفت در دفتر و پاسخگویی به ارباب رجوع همراه با سعه صدر و تلاش برای پیگیری درخواست‌های مردمی از دیگر ویژگی‌هایی باشد که امروز همه به عینه از این طلبه جوان در تراز انقلاب اسلامی ببینند.

اشراف کامل بر همه موضوعات

یکی از نکات بارز و مهم حجت الاسلام وحدانی فر را باید اشرافیت کامل و وافر وی به همه حوزه‌ها دانست، اشرافی که گاها دیگران را به تعجب واداشته است و این طلبه جوان با شناخت کلی و تخصصی نسبت به هر حوزه، برای رفع موانع و مشکلات آنها به صورت تخصصی توصیه و پیشنهادهایی را ارائه دهد.

نقش بارزو مهم این طلبه جوان در توسعه ورزش شهرستان کهگیلویه وبویژه شهر دهدشت را باید یکی دیگر از خصوصیان وی دانست، حمایت حجت الاسلام وحدانی فر از حوزه ورزش به ویژه فرازبام خائیز باعث تحسین مدیرعامل باشگاه هندبال این شهر نیز شد  و پارسایی در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته بود که مشکل زیرساختهای پخش مستقیم ورزش از دهدشت طی سالها با وجود وعده‌های مسؤولان برطرف نشده بود اما با ورود امام جمعه و رایزنی‌هایی که داشت آرزوی دیرینه جامعه ورزش هندبال رنگ عملی به خود گرفت.

تریبونی برای فریاد رس مردم

وحدانی‌فر با روحیه جهادی تریبون نماز جمعه را نه برای ایراد خطبه بلکه بلندگوی فریادرس مردم می‌داند صدای مردم می‌شود و خواسته آنها را از این جایگاه به گوش مسئولان می‌رساند.

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر معتقد است که نماز جمعه در یک نماز دو رکعتی و خطبه‌خوانی خلاصه نمی‌شود بلکه یک فرهنگ است که می‌تواند در بستر جامعه اثرگذار باشد و در طول هفته ارزش‌ها و باورهای دینی را تقویت و در کف جامعه و بستر سبک زندگی مردم تسری دهد.

 

انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 1 نظر
علي اصغر كريمي
1399/8/30 - 04:10
پشتوانه حركت هاي جهادي بايد قانون باشد. ان شاءالله
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.