گروه: اخبار استان خبر: 178501 / تاریخ انتشار : 1399/10/10 ساعت : 16:56

جوانانی که هر سال قربانی بی کفایتی مسئولان جاده ای استان میشوند/محور ورودی جاده پاتاوه به دهدشت را سیاه پوش کنید!

مسئولان امر در بسیاری از موارد باید با هوشیاری بهتری عمل کنند و در نظر داشته باشند پروژه های راهسازی اگر به درستی و احسن وجه تکمیل نشود نمیتواند جوابگوی امورات مردم باشد بلکه تهدیدی برای آنان محسوب خواهد شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، اگر از بعد محرومیتی در استان کهگیلویه وبویراحمد بگذریم باید بدانیم که یکی از دلایل توسعه نیافتن و ناشناخته ماندن بیشترین منابع این استان نبود جاده مواصلاتی مناسب و نبود یک راه ترانزیتی برای استان بوده، زیرساختی مهم که هنوز هم با تمام توانهای مسئولان در چند دهه اخیرهنوز در سراشیبی قرار دارد و سه پروسه مهم آن اعم جاده سازی زمینی، ریلی و هوایی همچنان در کما به سر می برد.

یکی از نقاط مهم و با تصادفات زیاد جاده ای برون شهری استان در  فاصله حدود 35کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان در منطقه ای به نام دوراهی جاده پاتاوه به دهدشت نزدیک روستای گندی خوری قرار دارد که به دلیل داشتن پیچ خطرناک و افتتاح نشدن یک پل ارتباطی مهم؛ امروز به یک قتلگاه تبدیل شده است.
 
آنطور که گفته می شود حداقل وظیفه مسئولان جاده ای در نقاط پرتردد و حادثه خیز این است که میتوانند علائم جاده ای و موانع جداکننده را بدرستی نصب کنند تا با حداقل حادثه روبرو شویم.
 
در این مسیر و در ابتدای جاده از محل روستای گندی خوری به سمت روستاهای بتاری و گردوه متاسفانه تاکنون شاهد وقوع تصادفات زیادی که منجر به فوت شده اند هستیم.
 
مسئولان امر در بسیاری از موارد باید با هوشیاری بهتری عمل کنند و در نظر داشته باشند پروژه های راهسازی اگر به درستی و احسن وجه تکمیل نشود نمیتواند جوابگوی امورات مردم باشد بلکه تهدیدی برای آنان محسوب خواهد شد.
 
باید دید چه کسی پاسخگوی خون مردم بی گناه در این زمینه است؟
 
 آیا ایمنی مردم مهمتر است یا زود افتتاح کردن یک پروژه نیمه کاره؟
 
روز گذشته در همین منطقه متاسفانه تصادف دیگری را شاهد بودیم که منجر به درگذشت یکی دیگر از هم استانی هایمان شد و عملا موضوع را به حساسیت بیشتری کشاند.
 
 
 
 
 
همانگونه که در تصاویر بالا مشاهده می شود عملا خط کشی های بین خطوط در این محل در حال ناپدید شدن است و حال آنکه با توجه به وجود دو منطقه مسکونی در دو طرف جاده می توان از حائل های جداکننده استفاده کرد تا این گونه صحنه هایی را شاهد نباشیم.
 
بی شک اگر سری به قبرستان های این روستاها بزنیم بروی اکثر سنگ های قبر این روستاها بیشترین علت فوت را می توان ناشی از تصادفات رانندگی دانست.
 
چرا می بایست اینگونه بهمین راحتی با جان مردم بازی کرد و اصول حالک را بدرستی و قاطعیت رعایت نکرد؟
 
بی شک مسئولین امر باید در قبال این موضوع پاسگو باشند و این موضوع تا پیگیری از کامل در دستور کار این رسانه خواهد بود.
 
انتهای پیام/
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.