گروه: اخبار استان خبر: 179063 / تاریخ انتشار : 1399/10/20 ساعت : 19:23

شیب نزولی کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد و گفت: خوشبختانه طی 2 روز گذشته هیچ موردی از مرگ و میر ناشی از کرونا در استان گزارش نشده است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس،دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 155 بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 45 نفر مبتلای قطعی و 15 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 22015 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 250 جواب نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج، حدود  23 درصد موارد مثبت و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و چرام می باشند.

دکتر یزدان پناه بیان کرد: آمار بستری بیماران کرونایی در استان با روندی کُند در حال کاهش است و انتظار داریم که با کاهش بستری مبتلایان جدید، آمار  مرگ ومیر نیز کاهش قابل توجه یابد .
رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان یاسوج بیان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری داشته باشند و با جدیت بالا، پروتکل های بهداشتی از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی را رعایت نمایند.

وی همچنین با اشاره به تثبیت و کاهش جزیی شیوع کرونا در استان اضافه کرد: با توجه به روند شکننده شیوع کرونا، همراهی مردم و رعایت پروتکل‌های کنترل این بیماری بسیار ضروری است و باید از عادی انگاری وضعیت پرهیز نماییم.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.