گروه: اخبار استان خبر: 179068 / تاریخ انتشار : 1399/10/21 ساعت : 09:48
در اولین وبینار زنده اینترنتی صورت گرفت:

فشارهای رسانه ای برای توزیع واکسن های امریکایی در ایران/تکیه بر توان و تخصص داخلی برای تولید واکسن ملی+تصاویر

پزشک کهگیلویه وبویراحمدی گفت:ایجاد فشارهای متعدد رسانه ای دروغین برای توزیع واکسن های امریکایی به خصوص با مخالفت شدید رهبری بازتاب های گسترده ای در شبکه های خارجی داشته است که به خودی خود نشان دهنده پشت پرده های این مسئله است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، دکتر رضا میری در وبینار زنده ویدئویی که با موضوع ایجاد جو روانی در مردم توسط رسانه های خارجی و انتشار اخبار منفی واکسن ایرانی کرونا به همت معاونت فضای مجازی سپاه ناحیه لنده و مرکز نهضت سواد رسانه ای استان کهگیلویه وبویراحمد برگزارشد،گفت:امروز ما به عنوان یکی از کشورهای پیشرو در حوزه تولید واکسن هستیم و در مدت کوتاهی توانستیم به پیشرفت های قابل قبولی برسیم.

وی افزود:باید به این نکته توجه کرد که کشورما به لحاظ علمی هیچ کمبودی در هیچ زمینه ای ندارد و این که سال ها در مناطق محروم ما پزشکانی از هندوستانی و غیره حضور داشتند ولی امروز و به همت جوانان خوب و شایسته کشورمان بهترین پزشکان را داریم به دنیا صادر می کنیم.

این پزشک کهگیلویه وبویراحمدی تصریح کرد:بایدبه داشته های داخلی خودمان و دانشمندانمان اعتماد کنیم چرا که بعد از انقلاب تا کنون هرگز خارجی ها برای رفع مشکلات ما هیچ قدم مثبتی برنداشتند و همواره ما را نیز تحریم کردند.

وی تاکیدکرد: یکی از مصادیقی که در گذشته ما از سوی فرانسوی ها در دفاع مقدس تجربه کردیم بحث خون های آلوده به ویروسHIVبوده است که باعث آلوده شدن هزاران انسان بیگناه شده است.

میری خاطرنشان کرد:آیا کشورهای غربی که این همه در تکاپو برای ارسال این واکسن ها هستند خیرخواه ملت ما هستند یا نه، و آیا واکسنی که این ها تولید کردند چه مدت است که تولید و چه عوارضی در پی دارد و چه تظمینی برای سالم ماندن افراد هست و این درحالی است که افرادی که این واکسن های را دریافت کردند تا کنون چندین نفر عوارضی پوستی و فلج صورت مبتلا و یا جان خودشان را از دست دادند.

وی تاکیدکرد: ما خیلی نباید در خصوص بحث واکسن عجله کنیم و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند"خرید واکسن از امریکا و انگلیس ممنوع است"، باید یگوییم که ما با خرید واکسن مخالفتی نداریم ولی از کشورهای  همانند انگلیس و امریکا که در درمان مردم خود ناتوان هستند نمی توان واکسن خرید.

این پزشک کهگیلویه وبویراحمدی گفت: ساخت واکسن داخلی تا کنون به مراحل تست انسانی رسیده است  و با توجه به دانش و توانی که در دانشمندان و متخصصان داخلی داریم بدون شک تا چندماه آینده به یکی از کشورهای مهم تولید کننده تبدیل خواهیم شد.

میری گفت:باید اجازه دهیم تا یک مقدار از فرایند تولید واکسن ها بگذارد تا بتوانیم روی پای خودمان بایستیم و من توصیه می کنم که با استعلام از متخصصین این رشته که مخالفت های زیادی در خصوص واکسن های خارجی هست که خود بنده نیز اگر بخواهم تزریق این واکسن را داشته باشیم به دلیل عدم شناخت کافی از وضعیت و فرایند ساخت این واکسن این اجازه را به خودم برای تزریق نخواهم داد.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:بهتر است ما به عنوان یک ایرانی حداقل ها را در نظر بگیریم تا بتوانیم این واکسنی که تولید داخل است را تزریق کنیم.

این پزشک کهگیلویه وبویراحمدی گفت: تزریق این واکسن ریسک پذیری بسیار بالای می خواهد چرا که برای نمایش عارضه های آن زمان نیاز دارد وبه دلیل عدم شناخت کافی از این بیماری خیلی نمی توانیم به این واکسن ها امریکایی و انگلیسی اعتماد کنیم.

وی گفت: قطعا کشورهای غربی و امریکایی خیرخواه ما نیستند و تا زمانی که این واکسن را روی کشورهای جهان سومی امتحان نکنند روی مردم کشور خودشان امتحان نخواهند کرد.

میری در ادامه گفت: تکیه بر توان و تخصص داخلی کشور برای تولید واکسن داخلی بدون شک بهتر از نمونه خارجی است چرا که تا تمام مراحل را به صورت تخصصی طی نکرده باشند عرضه نخواهد شد و به همین دلیل است که نمی توان به واکسن امریکایی و انگلیسی اعتماد کرد.

وی گفت: ایجاد فشارهای متعدد رسانه ای دروغین برای توزیع واکسن های امریکایی به خصوص با مخالفت شدید رهبری بازتاب های گسترده ای در شبکه های خارجی داشته است که به خودی خود نشان دهنده پشت پرده های این مسئله است.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.