گروه: اخبار استان خبر: 179279 / تاریخ انتشار : 1399/10/24 ساعت : 12:03

هشدار زرد در کهگیلویه و بویراحمد/توصیه های هواشناسی به مردم استان

مدیر کل هوانشانسی کهگیلویه و بویراحمد آخرین وضعیت جوی در استان طی روزهای اینده را در هشدار سطح زرد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رضا کاکاوند در اعلامیه ای هشدار سطح زرد شماره 2 استان کهگیلویه وبویراحمد مورخ 1399/10/24 را اعلام کرد.

 

وی در توصیف این سامانه بارشی مورد انتظار گفت: عبور امواج ناپایدار جوی که نوع مخاطره شامل بارش باران، در مناطق کوهستانی و مستعد بارش برف، گاهی مه آلودگی، و احتمال رعد و برق وجود دارد.

 

مدیر کل هواشناسی به منطقه اثر اشاره کردو گفت: همه مناطق کوهستان از اوخر وقت شنبه 27 دی ماه  شروع می شود و تا قبل از ظهر یکشنبه 28 دی ماه 1399  پایان پیدا می کند.

کاکاوند به اثر مخاطره از جمله اختلال در تردد جاده ای – لغزندگی، کاهش دید افقی به علت پدیده مه اشاره کرد و  در توصیه ای گفت: از تردد غیر ضروری به ویژه در محورهای مواصلاتی، رعایت نکان ایمنی رانندگی، عدم صعود به ارتفاعات  اجتناب شود.

 

لازم به ذکر است هشدار زرد یعنی آگاه باشد ناپایداری هوا امکان پذیر است، هشدار نارنجی جهت آمادگی (برای کاهش اثرات مخرب مخاطرات جوی) دراین حالت احتمال وقوع ناپایداری شدید جوی وجود دارد و هشدار قرمز به معنی این است که هوا بسیار ناپیدار پیش بینی می شود و اقدام و عمل و حالت فوق العاده مورد نیاز است.

 

 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.