گروه: اخبار استان خبر: 179289 / تاریخ انتشار : 1399/10/24 ساعت : 22:54
با حضور مسئولان برگزارشد.

برگزاری اولین اجلاسیه نماز در شهرستان لنده+تصاویر

اولین اجلاسیه شهرستانی نماز با حضور مسئولان شهرستان لنده برگزارشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس اولین اجلاسیه نماز شهرستان لنده با حضور امام جمعه، فرماندار،رئیس اداره تبلیغات اسلامی، رئیس اداره آموزش و پرورش،جانشین سپاه ناحیه لنده، رئیس شورای شهرستان و کارشناسان حوزه ستادی آموزش و پرورش لنده در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزارشد.

حجت الاسلام محمودی اصل در ابتدای این اجلاسیه با تسلیت ایام فاطمیه گفت:حضرت زهرا (س) به دنبال معرفت دینی، کرامت و عزت انسانی بود که تنها با توجه به دین داری و نماز می تواند جامعه و فرد را به سرمنزل مقصود برساند.
وی افزود:نقش نماز یک کار تشریفاتی نیست بلکه فرصتی برای نهادینه شدن فرهنگ خانواده است که نقش مجسد، خانه و مدرسه در این بین بسیار مفید و موثر است.

حجت الاسلام محمودی اصل گفت:نماز یک کارخانه انسان سازی است که باید در خانه به این مهم توجه کافی شود لذا باید خانواده ها در محیط منزل نسبت به اجرای فرائض دینی و نماز اهتمام ورزیده چرا که کسانی که بیشترین مشکلات را در سبک زندگی دارند نشان از متواری بودن آنان از نماز است.

وی افزود: کار فرهنگی هرگز پایان پذیرنیست لذا باید همه در بحث ترویج فرهنگ نماز همکاری و تدابیرلازم را داشته باشیم.

امام جمعه شهرستان لنده گفت: با شیوع بیماری کرونا و تعطیلی مدارس بحث توجه به نماز باید از طریق برنامه شاد باعث ترویج فرهنگ نماز باشد.

وی افزود:توجه به تولیدات محتوایی قوی می توانیم که کارهای ارزشمندی درست کرد که با همکاری تعلیم وتربیت سپاه ناحیه لنده و دفتر امام جمعه کارهای خیلی خوبی در حوزه نوجوانان در حال شکل گیری است که تمام این برنامه ها از طریق رعایت پروتکل های بهداشتی در حال اجرا است.
در ادامه نیز رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان لنده گفت:اهمیت موضوع نماز برهمگان واضح است ولی برای جذب دانش آموزان، نوجوانان، جوانان می توانیم از فرهنگ غنی با پیوند های مهمی باید شکل بگیرد.

وی افزود:دهیاران، فرماندهان پایگاه های مقاومت، روحانیون در روستاها باید متحدالشکل و یکصدا در حوزه ترویج فرهنگ نماز و مسائل دینی گام بردارند.

الهی نیا گفت:این اتحاد و این همدلی در حوزه آموزش و پرورش وجود دارد و این ظرفیت برای کارهای فرهنگی ومسائل دینی و نماز کارهای ارزشمندی صورت گرفته است.

وی گفت:با همکاری بنیاد علوی و اداره تبلیغات اسلامی شهرستان تمام مساجد شهرلنده دارای روحانی مستقر می باشند که نقش مهمی در ترویج فرهنگ نماز خواهد بود.

خدادوست موسوی در ادامه با تسلیت ایام فاطمیه گفت: نماز سیمای مکتب اسلام است و ستون دین است که عامل وحدت بخش برای همه ادیان است.

وی افزود:خیلی از مبارزات در جهان از بدو تا کنون برای ارزش ها است که مرز بین اسلام و کفر است.

فرماندار شهرستان لنده گفت:انسان در طول شبانه روز با نماز آرام می گیرد و تنها با نام و یاد خداست که دلهای ما به آرامش می رسد و عامل است بازدارنده برای تهاجم فرهنگی است.

وی گفت:جایگاه نماز ویژه است و باید به این مهم توجه جدی کرد و این نشان دهنده اهمیت نماز است و باید این فرهنگ را در خانواده نیز حاکم کنیم که در جامعه عشایری ما همواره نماز به عنوان یکی از مهمترین ارکان در بین اعضای خانواده بوده و هست.

موسوی گفت:همراهی و تعامل و مشارکت اعضای ستاد اقامه نماز می تواند با ارائه طرح های مختلف آموزشی و پرورشی کارهای ارزشمندی انجام دهیم.

وی گفت:شرایط کرونایی کشور و جهان توجه به این مهم را در سطح جامعه با مشکل مواجه کرده است ولی به صورت فردی این مهم در جامعه در حال گسترش است.

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.