گروه: اخبار استان خبر: 179296 / تاریخ انتشار : 1399/10/25 ساعت : 00:10

اصرار رسانه‌های معاند به خرید واکسن کرونای انگلیسی و آمریکایی

جریان تحریف و تخریب به شدت پس از سخنان رهبر معظم انقلاب اسامی در ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی به ایران، فعال شد و سعی کرد تا القاء کند نظام نسبت به سلامت مردم بی‌توجه است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس به نقل از شفاآنلاین:پس از آن که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ۱۹ دی فرمودند خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است، جریان رسانه‌ای تحریف تمام قد وارد مدیدان شد و نسبت به این ممنوعیت واکنش منفی نشان داد؛ این جریان سعی کرد تا در میان افکار عمومی القاء کند رهبر معظم انقلاب با خرید هر نوع واکسن کرونا مخالف است در حالی که ایشان در سخنانشان گفتند خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است که دلایل آن نیز روشن است.

 

جریان تحریف و تخریب به شدت پس از سخنان رهبر معظم انقلاب اسامی در ممنوعیت واردات واکسن آمریکایی و انگلیسی به ایران، فعال شد و سعی کرد تا القاء کند نظام نسبت به سلامت مردم بی‌توجه است.

داستان ساخت واکسن کرونا در جهان از همان زمان آغار شیوع ویروس کرونا شکا گرفت و رفته رفته بسیاری از کشور‌ها مدعی ساخت واکسن کرونا شدند.

سازمان بهداشت جهانی نیز که متولی تأیید واکسن کرونا برای تزریق است، تاکنون هیچیک از واکسن‌های ساخته شده را تأیید نکرده و در واقع واکسن‌های ساخته شده در مرحله آزمایش انسانی است.

پس از آن که رهبر معظم انقلاب در سخنرانی ۱۹ دی فرمودند خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است، جریان رسانه‌ای تحریف تمام قد وارد مدیدان شد و نسبت به این ممنوعیت واکنش منفی نشان داد.

شاه بیت اقامات جریان تحریف، این بود که مسئولین نظام اسلامی ایران به جان مردم خود اهمیت نمی‌دهند و برای همین است که خرید واکسن را ممنوع کرده‌اند.

این جریان سعی کرد تا در میان افکار عمومی القاء کند رهبر معظم انقلاب با خرید هر نوع واکسن کرونا مخالف است در حالی که ایشان در سخنانشان گفتند خرید واکسن آمریکایی و انگلیسی ممنوع است که دلایل آن نیز روشن است.

استدلال حضرت آیت الله خامنه در این زمینه استدلال علمی و منطقی دارد چرا که واکسن‌های ساخته شده در این کشور هنوز در مرحله آزمایش بالینی است و حتی به مردم دو کشور آمریکا و انگلیس نیز تزریق نشده است.

در واقع واکسن‌های تولید شده در این دو کشور امتحان خود را پس نداده‌اند و این در حالی است که تلاش می‌کنند تا واکسن تولیدی خود را به دیگر کشور‌ها بفروشند و حتی تعدادی را نیز اهداء کنند.

در آمریکا و انگلیس که تزریق واکسن در فاز آزمایش انسانی است، داوطلبان پس از تزریق دچار عوارض شدیدی شده‌اند و حتی چندین نفر از آن‌ها جان باخته‌اند. عوارضی همچون فلج، بیهوشی، سکته قلبی که این عوارض آنی ایجاد شده و بر اساس دریافت‌هایی که پس از تزریق این واکسن‌ها به دست آمده است عوارض دراز مدتی نیز به همراه دارد که یکی از آن‌ها ناباروری است.

در طول ۴۳ سال گذشته تاکنون نظام سلطه از هیچ دسیسه و توطئه‌ای علیه جمهوری اسلامی ایران دریغ نکرده است و اکنون که ویروس کرونا همه گیر شده و حتی در این شرایط تحریم‌های دارویی و تجهیزات پزشکی نیز لغو نشده و همچنان برقرار است، اصرار آمریکا و انگلیس برای فروش یا اهداء واکسن کرونا به ایران برای چیست؟‌

می‌توانیم باور کنیم که رفتار این دو کشور از سر مهربانی و انساندوستی است؟ آیا آمریکا و انگلیس دایه مهربانتر از مادر شده‌اند؟

سال‌ها است که ایران تحت تحریم‌های اقتصادی است و این تحریم‌ها حتی خرید برخی دارو‌های بیماری‌ها خاص را با مشکلات جدی روبرو کرده است. توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ باید تحریم‌ها را لغو می‌کرد حتی این توافق نیز نتوانست موانع تجارت و واردات را بردارد، در این شرایط ایران نیازی به دلسوزی و دشمنان خود ندارد، کشور‌های دیگری نیز هستند که واکسن تولید کرده‌اند و این واکسن‌ها آزمایش بالینی خود را انجام داده و موفقیت آمیز بوده است.

حضرت آیت الله خامنه‌ای در سخنانشان تنها واکسن‌های آمریکایی و انگلیسی را ممنوع کردند و و نام فرانسه را نیز به خاطر سابقه بد فروش خون‌های آلوده به ایدز به ایران به میان آوردند.

چین، روسیه، کوبا و برخی کشور‌های دیگر در دنیا واکسن کرونا را تولید کرده‌اند که می‌توان به آن‌ها اعتماد کرد، کوبا در زمینه تولید واکسن تجربه و تخصص زیادی دارد و اکنون که ایران و کوبا در ساخت واکسن مشارکت می‌کنند تجربیات این دو کشور در زمینه تولید واکسن می‌تواند به نتایج شگفت انگیزی برسد.

در کنار مشارکت تهران و هاوانا، تولید واکسن بومی کرونا در ایران نیز در حال پیگیری است که آزمایش انسانی آن تاکنون با موفقیت همراه بوده است و باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب اندکی صبر داشت.

آن‌هایی مدافع واکسن‌های آمریکا و انگلیسی هستند و اصرار دارند که باید اقدام به واردات آن‌ها کرد، نسبت به عواقب، عوارض و تبعات آن بی توجهی می‌کنند و این استدلال غیر منطقی را مطرح می‌کنند که چرا برخی از مسئولین برای مداوا به کشور‌های خارجی از جمله آمریکا و انگلیس می‌روند، ملاک در این زمینه رهبر معظم انقلاب اسلام است، آیا کسی می‌تواند ادعا کند و ادعای خود را ثابت کند که ایشان تاکنون برای درمان به کشور خارجی رفته باشند؟ ایشان در سال ۱۳۹۳ برای عمل جراحی پروستات در یکی از بیمارستان‌های دولتی بستری شدند. عقل و منطق حکم می‌کند که در باره خرید واکسن کرونا حساسیت زیادی باید به خرج داد.

حامیان واردات واکسن کرونا از کشور‌هایی مانند آمریکا و انگلیس که همه اقتصاد و معیشت مردم کشورمان را تحریم کرده‌اند، به این پرسش پاسخ دهند که چگونه است اکنون برای واکسن کرونا دلسوز مردم ایران شده‌اند؟!میزان

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.