گروه: اخبار استان خبر: 182395 / تاریخ انتشار : 1399/12/28 ساعت : 17:02
بهار در همین نزدیکی است؛

معجزه طبیعت برای پیشگیری از سرطان/پیچ و تاب عطر بهارنارنج در گچساران+تصاویر

درمان اختلالات خواب،درمان اختلالات دستگاه گوارش، رفع سنگ کلیه، تقویت سیستم ایمنی بدن، کنترل تشنج ها و حمله قلبی و نیز درمان سردردهای عصبی تنها نمونه ای از “خواص بهارنارنج” و دمنوش آن است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ نارنج، درختی است که از شکوفه تا میوه اش قابل استفاده است، طبع بهار نارنج گرم و خشک است و برای افرادی با طبع سرد، بسیار مناسب است و این گیاه سرشار از ویتامین های مختلف مثل ویتامین B،D و C است.

 بهار نارنج همان شکوفه درخت نارنج است که در اوایل فصل بهار باعث زیباتر شدن این درخت می شود و در فصول پاییز و زمستان این درخت ، میوه نارنج می دهد.میوه، گل و برگ این درخت پر از خاصیت است و شکوفه های کوچک این گیاه عطری مسحور کننده دارد که در صنعت عطرسازی و ساختن اسانس، انواع نوشیدنی های فصلی و عرق های گیاهی و همچنین در تهیه مربا، گز، سوهان و… کاربرد بسیار زیادی دارد.

بهار نارنج سرشار از آنتی اکسیدان است که از بدن در مقابل رادیکال های آزاد محافظت کرده و موجب کاهش خطر ابتلا فرد به بیماری های جدی و مزمن و در نهایت موجب تقویت سیتم ایمنی بدن می شود. همچنین دمنوش بهار نارنج دارای خواص ضد التهاب و ضد آلرژی است؛ بنابراین مصرف چای و دمنوش این گیاه ، در درمان و پیشگیری از سرطان مفید است.

این روزها نیز عطر شکوفه های بهار نارنج در باغات مرکبات و نیز مناطق شهری گچساران پیچیده است و برخی از مردم این دیار نیز به جمع آوری گلبرگ های آن پرداخته تا در تهیه مربا و یا دمنوش استفاده کنند.

ادامه تصاویر را مشاهده کنید.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.