گروه: اخبار استان خبر: 187438 / تاریخ انتشار : 1400/4/13 ساعت : 12:15
گفتگوی صبح زاگرس با صاحب یک قاب ماندگار؛

خاطره بازی با رزمنده کهگیلویه و بویراحمدی و صاحب یک عکس معروف دفاع مقدس+تصویر

بیژن یزدان پناه صاحب یکی از عکس های ماندگار دفاع مقدس به بیان خاطراتی از عملیات فتح المبین و ماجرای آن عکس معروف پرداخت.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رویدادهای هشت سال دفاع مقدس نه تنها در تاریخ ایران جایگاه ویژه ای دارد بلکه خاطرات تلخ و شیرین آن تا همیشه در ذهن آنان که این دوران را از سر گذراندند می ماند .

 

سربلندی و عزت انقلاب و اسلام نیز در سایه این رشادت ها و پایداری به ارزش های اسلامی محقق شده است لذا به حرمت خون های ریخته شده برای آبیاری درخت انقلاب و ایثارگری های صورت گرفته برای کوتاه کردن دست متجاوزان از خاک میهن باید فرهنگ ایثار و شهادت حفظ و سینه به سینه منتقل شود.

 

تصویری جالب از یک رزمنده کهگیلویه و بویراحمدی در آلبوم خاطرات دفاع مقدس ثبت شده است که در نوع خود جالب توجه است؛ به همین منظور و برای شنیدن خاطرات آن روز و شرایط حاکم بر زمانی که این عکس گرفته شد گفتگویی با بیژن یزدان پناه برادر سردار شهید نورالله یزدان پناه انجام دادیم که در ادامه می خوانید.

 

بیژن یزدان پناه از یادگاران هشت سال دفاع مقدس در گفتگو با صبح زاگرس در خصوص این عکس گفت: این عکس متعلق به شب اول عملیات فتح المبین در سال 61 است.

 

وی افزود: خندقی در نزدیکی پل تپه سبز حفر کرده بودیم. افراد دیگر حاضر در عکس شهید خدامراد مرادی  و دیگری شهید امیر علیزاده بود .

یزدان پناه ادامه داد: کانال طولانی بود و رزمندگان زیادی در آن حضور داشتند، و هر کسی قبل از عملیات حال و هوای خاصی داشت و با توجه به شرایط جنگی که حاکم بود و همانطور که در تصویری مشخص است با پوتین نماز می خواندیم.

 

وی در ادامه گفت: در همان شبی که این عکس گرفته شد عملیات انجام دادیم و تپه سبز را گرفتیم ، روی پل رفتیم و در محاصره بعثی ها قرار گرفتیم نیروهای ارتش نیز با ما بودند، تا بعد از ظهر همان روز مقاومت کردیم بعد به ما اطلاع دادند که برگردید چون عملیات اصلی به فردای آن روز موکول شده بود.

 

 برادر سردار شهید نورالله یزدان پناه ادامه داد: در آن روز 5 یا 7 اسیر گرفتیم البته چند نفر شهید دادیم که از جمله آن ها شهید هوشمند اهل گچساران بود.

 

گفتنی است در صورت مهیا شدن شرایط به زودی گفتگویی مفصل با این رزمنده و پاسدار انقلاب اسلامی در دفتر خبری صبح زاگرس انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.