گروه: اخبار استان خبر: 190781 / تاریخ انتشار : 1400/6/19 ساعت : 14:37
آن چه در خطبه های نمازجمعه استان مطرح شد؛

عربده‌کشان شرور قاطعانه مجازات شوند/ دولت باید دولتی خدمتگزار ملت باشد/ مذاکره هسته‌ای به سبک گذشته بی‌معناست/ سفرهای رئیس جمهور روح اعتماد را به جامعه تزریق می کند

نماز جمعه دشمن شکن مردم استان کهگیلویه و بویراحمد همزمان با دیگر مناطق کشور برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماز عبادی-سیاسی  و دشمن شکن جمعه این هفته نیز با حضور مردم ولایتمدار استان برگزار شد.

امام جمعه یاسوج؛ عربده‌کشان شرور قاطعانه مجازات شوند

آیت الله سید نصیر حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر یاسوج اظهار کرد: نباید اعتماد به این دنیا داشته باشیم دنیا آفریده خداست اما هدف و مقصد نیست بلکه مسیر است دنیا پلی برای رسیدن به عالم باقی است روی پل نباید ایستاد و متوقف شد بلکه باید عبور کرد برای آخرت نیز توشه ای به همراه داشت.


حسینی گفت: اینجا باید زحمت کشید و رنج برد تا حاصل آن را پس از مرگ به دست آوریم.امام جمعه موقت امام جمعه یاسوج ادامه داد: دنیا فرودگاهی برای پرواز انسان و رفتن به عالم باقی است و باید از همین دنیا توشه آخرت خود را برداریم تا آنجا دست خالی نباشیم.وی بیان کرد: آنهایی که اسیر دنیا شده‌اند اهل ضرر بوده و فریب خورده‌اند نادان و ناآگاه هستند بر اثر جهالت و نادانی به این دنیا تکیه کرده‌اند.نماینده ولی فقیه و امام جمعه یاسوج در خطبه دوم این هفته با پاسداشت مقام سلمان فارسی اظهار کرد: سلمان فارسی یکی از بزرگان و نزدیکان به اهل بیت پیامبر بود که ابتدا زرتشتی بود مهمترین مسئله این است که متحول شد و عشق به سوی یک شخصیت بزرگ الهی پیدا کرد مسیحی شد تورات و انجیل خداوند را مطالعه کرد وقتی بشارتهایی را درباره پیامبر اسلام از راهبه مسیحی می شود که خاتم انبیا کیست رو به سوی پیامبر اسلام می‌آورد در مسیر شام او را به زن یهودی می‌فروشند تا اینکه به مراد خویش می رسد و پیامبر را زیارت می کند.وی گفت: مقام او به جایی رسیده که پیامبر فرمود سلمان از ماست شخصیت ممتازی که مقامات عالیه معنوی را کسب کرد که باید الگویی برای ما ایرانیان باشد.حسینی در ادامه با انتقاد از وضعیت خیابانهای شهر یاسوج گفت: اینجا مرکز استان است مسئولان چاره‌ای بیاندیشند وضعیت خیابان‌ها آزار دهنده است توقع وضعیت بهتری از این شهر داریم در جاهایی از آن وضعیت تکان دهنده است گویی در کوه و بیابان راه می‌رویم کسانی که عضو شورای شهر می شوند به فکر یاسوج باشند.امام جمعه یاسوج گفت: وضعیت خیابان ها بسیار نامناسب است و باید رسیدگی شود.وی در ادامه به عدم رعایت دستورات بهداشتی اشاره کرد و گفت: تشییع جنازه‌هایی با این تعداد جمعیت اشتباه است جان‌ها را به خطر می‌اندازد تعجب می‌کنیم که چقدر خطر مردم را تهدید می کند چه تعداد می‌میرند اما عده‌ای بازهم در استان ما دست‌بردار نیستند و اصولاً به فاصله‌گذاری اعتقادی ندارند.


حسینی در خصوص واکسیناسیون هم گفت: در این زمینه زحمات زیادی کشیده شده مراکز متعددی راه اندازی گردیده باید مردم هرچه زودتر مراجعه کنند تا این که با واکسیناسیون خطر کرونا کمتر شود.


اما مهم‌ترین بحث امام جمعه یاسوج در خطبه‌های امروز مربوط به اقدام شرورانه و درگیری و نزاع بود که در هفته اخیر در این شهر اتفاق افتاد و گفت: اینجا مرکز استان است باید الگوی رفتاری و فرهنگی و اخلاقی و مدیریتی برای سایر مناطق کهگیلویه و بویر احمد باشد.امام جمعه یاسوج ادامه داد: حرکت های زشت و زننده در این شهر اتفاق می‌افتد با چوب و چماق و شمشیر و قمه در روز روشن در ملا عام بر سر یک نفر می‌ریزند این کارها خیلی عجیب است.نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد گفت: این جسارت و گستاخی و اهانت به همه مردم است ایجاد وحشت و در دل مردم که جلوی جمعیت یک نفر را با چوب و چماق به بدترین وضعیت کتک کاری می کنند، اینجا چه خبر است؟ کجا هستیم؟ امام جمعه یاسوج ادامه داد بچه ها و جوانان خودمان را هدایت کنیم آبروی استان و مرکز استان را چگونه می‌برند.حسینی افزود: از یک چنین اتفاقاتی صدها نفر فیلم می‌گیرند که همه جا پخش می‌شود و چهره بدی از کهگیلویه و بویراحمد و یاسوج در همه ایران با چنین اقداماتی نشان داده می‌شود.وی با قدردانی از اقدام نیروی انتظامی در دستگیری دو نفر از افراد شرور و متهمان این حادثه و متواری بودن برخی دیگر از آن‌ها گفت: مسئولان قضا باید در اسرع وقت برخورد قاطع و باز دارنده با آنها داشته باشند گر چه ما می دانیم که دستگاه قضایی استان در این زمینه جدی و مصمم است.این خطیب جمعه یادآور شد: نمی‌شود شهر را رها کرد و اوباش و شرور از طریق قمه و چاقو و اسلحه با عربده‌کشی جامعه را تهدید کنند و وحشت در دل مردم بیندازند.حسینی هشدار داد که اگر اختلاف ملکی با همدیگر دارید به مراکز قضایی مراجعه کنید کسی حق ندارد امنیت عمومی را به خطر بیندازد کسی جرمی و جنایتی کرده به مراکز قانونی شکایت کند امیدواریم شاهد حرکت‌های زشتی نشویم که چهره استان را مخدوش می‌کند.

 

امام جمعه گچساران؛ دولت باید دولتی خدمتگزار ملت باشد

امام جمعه گچساران گفت:ازبرون کشور و تعداد اندکی درون کشور به نوعی وانمود می کردند که انقلاب و نظام در سراشیبی سقوط است درحالی که ناامیدی به جامعه تزریق می کردند و فقط می گفتندکه نمی توانیم، و رفع همه مشکلات کشور را به ارتباط با غرب و آمریکا گره می زدند.

وی افزود:بنابراین دولت باید دولتی باشد که خدمتگزار ملت باشد و مقام معظم رهبری از همه دولت ها هم حمایت می کردند، واما دردولت جدید بارقه هایی از امید جریان پیدا کرده که حلال مشکلات را به توان داخلی و ظرفیت های درون کشور گره زده است چرا که گفته شد دولتی انقلابی بر سرکار آمده است.


خطیب جمعه گچساران اظهار کرد:رسما رئیس جمهور محترم هم اعلام کردند که مسیر حرکت همان مسیر اهل بیت علیهم السلام است و خدمتگزار مردم خواهیم بود و با عنایت امام زمان(عج)بحث مشکلات و گرانی ها با همراهی ملت کم کم هم مرتفع خواهند شد.


حجت الاسلام حجازی تصریح کرد:رئیس جمهور محترم در ابتدای کار دولتشان به استان های محروم سفر می کنند و تلاش دارند تا اعتماد ازدست رفته و امید را دوباره به مملکت برگردانند و عملا‌ نیز مبارزه با فساد و اشرافیگری را آغاز کرده است.


وی افزود:به نوبه خود از تلاش های خالصانه وامیدوارکننده دولت قدردانی می کنم چرا که روحیه انقلابی،‌ کار و تلاش ،امید و نشاط مجددا به کشور باید بازگردد‌ و امروز هم ایران اسلامی در عرصه های نظامی حرف اول را در منطقه می زند و این عزتی است که پایه های استکبار جهانی را به لرزه درآورده است و این همان اوج عزت و اقتدار در جهان است که کشتی ها و  ناوهای ما شرق و غرب عالم را اینگونه درمی نوردند.


امام جمعه گچساران تصریح کرد:ایران اسلامی به برکت خون شهداء، جهان را از خواب بیدارکرده است چرا که قرار براین است این ملت سربلند و مقتدر و مقدمه ساز ظهور حضرت حجت(عج) باشند.


وی تصریح کرد:امروز دشمن ناامید شده است اما برخی هادرداخل بازهم نمی بینند و انتظارداریم دولتمردان هم از این یاوه گویی هاچه درون کشور و چه برون کشور ناراحت نشوند و تلاش کنند مشکلات کشورمان حل شوند و دشمن بازهم ناامید شود و چراغ سبزی هم نبیند.

 

امام جمعه دهدشت؛ سفرهای رئیس جمهور روح اعتماد را به جامعه تزریق می کند

امام جمعه دهدشت گفت: مردم با سفرهای روز جمعه رئیس جمهور نسبت به اهتمام دولت برای رسیدگی به مناطق محروم امیدوار می‌شوند.

 

حجت‌الاسلام علی وحدانی‌فر امروز در خطبه دوم نماز جمعه دهدشت توصیه‌های رهبر انقلاب به هیأت دولت را یادآور شد و با اشاره به بازخوانی نامه 53 نهج‌البلاغه در فرمایشات ایشان اظهار داشت: دولت سیزدهم اهتمام فوق‌العاده به طبقه محروم، زاغه نشینان و مستضعفان داشته باشد.

 

امام جمعه دهدشت اقدامات اخیر رئیس جمهور در سفرهای جمعه به استان‌ها را ستودنی خواند و افزود: مردم صبح جمعه از خواب بیدار می‌شوند متوجه حضور رئیس جمهور در شهرها می‌شوند این حرکت تفکر بین نگاه‌ها را نشان می‌دهد.

 

وی اضافه کرد: در این سفرها مسؤولان حرف مردم را بدون واسطه می‌شنوند و برای رسیدگی به مشکلات و خواسته‌های آنها برنامه‌ریزی لازم صورت می‌گیرد.

 

خطیب نماز جمعه دهدشت تأکید کرد: انتخاب مشاور دلسوز، امین، کاربلد و متخصص می‌تواند راهگشای برنامه‌های دولت باشد.

 

وی با بیان اینکه رئیس جمهور و دولتمردان جلوگیری از رانت‌خواری را سرلوحه کار خود قرار دهند، گفت: مردم با چنین اقداماتی نسبت به آینده کشور امیدوار خواهند شد.

 

وحدانی‌فر در بخش دیگری از سخنانش موضع‌گیری رئیس جمهور و وزیر خارجه در رابطه با مذاکره را مورد اشاره قرار داد و گفت:فرمایش اساسی رهبر انقلاب مبنی بر اینکه «مذاکره برای مذاکره معنا ندارد» از زبان آنها هم شنیده شد.

 

وی اضافه کرد: اتلاف وقت، فرصت کشی و روند فرسایشی در مذاکرات باید جمع شود.

 

امام جمعه دهدشت با بیان اینکه تعامل با جهان باید مبتنی بر نگاه واقع بینانه و نه نگاه ارباب و رعیتی باشد، گفت: نگاه به مذاکره برای مذاکره مد نظر نیست بلکه استیفای حقوق ملت بسیار مهم است.

 

وی گفت: جریان انقلاب برخورد با مسببان وضع موجود را مطالبه کنند پنهان کاری مسببان وضع موجود صحیح نیست بر خلاف برخی که برای فراموش شدن خیانت‌های گذشته توئیت می‌زنند نباید اجازه داده شود واقعیت‌ها زمینگیر شود.

 

حجت‌الاسلام وحدانی‌فر با اشاره به فرار 6 زندانی فلسطینی از زندان صهیونیست این اقدام را لرزش در لانه عنکبوت خواند و گفت:رژیم غاصب که توان نظامی‌اش را به رخ می کشید و خود را قدرت نظامی برتر می‌دانست این چنین سست بوده و ضعف نظام امنیتی آن مشهود است.

 

وی به هفته تعاون و کار اشاره کرد و افزود: فرهنگ کار، همکاری و تعاون مهم است کار صرفا پشت میزنشینی نیست جامعه به همه مشاغل نیاز دارد تلاش شود شغل‌هایی که ایجاد می‌شود متناسب با فرهنگ منطقه باشد.

 

امام جمعه پاتاوه؛ مذاکره هسته‌ای به سبک گذشته بی‌معناست

 

امام جمعه شهر پاتاوه گفت: مذاکره هسته‌ای با غربی‌ها به سبک و سیاق گذشته بی‌معناست.

 

حجت‌الاسلام سید رحمت الله سیادت  ظهر امروز جمعه (19 شهریور) در خطبه های نماز جمعه شهرپاتاوه به استناد آیات متعدد و روایات در خصوص امید به رحمت الهی با تفسیر آیه 26 سوره اعراف به موضوع تقوا و امید به آینده اشاره و بیان داشت: بهترین جامه، جامه تقواست.

 

خطبه خوان جمعه افزود: قرآن کریم می فرماید؛ از رحمت خداوند ناامید نشوید خداوند کریم در قرآن فرمودند ما، در زبور بعد از تورات این را ذکر کرده ایم که زمین را بندگان صالح، به ارث می برند.

 

خطیب جمعه؛ تحول را از عمده ترین ریشه های امید دانست و گفت: امید موتور محرکه و قطب نما است، امید یکی از درس‌آموزترین جنبه های قیام حسینی (ع) است که باید آن را چراغ راه حرکت به سوی قیام حضرت امام مهدی (عج) قرار دهیم.

 

امام جمعه پاتاوه یاس و نا امیدی را موجب رکود، توقف، شکست و خودکشی برشمرد و افزود: اگر از بشر نگاه به آینده را بردارید، افسرده، پژمرده و نابود می‌شود همانطوری که رهبری معظم فرمودند؛ جوانان عزیز من فردا مال شماست، آینده مال شما و خرمشهرها در پیش است.

 

سیادت در خطبه سیاسی نماز با اشاره به موضوعات و مناسبت های هفته با تبریک هفته تعاون و قدردانی از دست اندرکاران تعاون به افتتاح شرکت تعاونی ایثارگران اشاره و عنوان کرد: در هفته گذشته در راستای ترویج و توسعه، فرهنگ تعاونی و کارآفرینی، مراسم افتتاح شرکت تعاونی ایثارگران همیاران روستا، تولیدمشاغل دامی و کشاورزی با حضور سرپرست اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی را داشتیم که باعث اشتغال قریب صدها نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم در بخش محقق شد.

 

رئیس شورای فرهنگ عمومی پاتاوه دربخش دیگری از خطبه ها با تسلیت سالروز رحلت عالم مجاهد آیت الله طالقانی(ره) اولین امام جمعه تهران در سال 1358 به سخنان حضرت امام در صحیفیه امام،«ج9ص486» در وصف ایشان اظهار کرد: آیت‌الله طالقانی یک عمر را در جهاد و روشنگری و ارشاد گذراند او یک شخصیتی بود که از حبسی به حبس و از رنجی به رنج دیگر در رفت و آمد بود وهیچ گاه در جهاد خود، سستی و سردی نداشت.

 

سیادت افزود: آیت الله طالقانی برای اسلام به منزله حضرت ابوذر بود، زبان گویای او چون شمشیر مالک اشتر بود؛ برنده و کوبنده، مرگ او زودرس و عمر او با برکت و بازوی توانای اسلام بود.

 

امام جمعه پاتاوه در فراز پایانی خطبه ها به گوشزد آمریکا و اروپائیان به ایران در موضوع برگشت به برجام با اشاره به اینکه مذاکرات صرفاً برای رفع تحریم‌هاست تصریح کرد: در خصوص مذاکرات هسته ای با آمریکا و کشورهای اروپایی از نگاه رهبری عالی انقلاب و ریاست محترم جمهور مذاکره فقط برای رفع تحریم‌هاست.

 

این آمریکا است که باید به برجام برگردد و به خواست ایران تمکین کند وگرنه مذاکره معنایی ندارد، لذا مذاکرات به سبک قبلی اساسآ پذیرفته شده نیست باید الگوی جدیدی طراحی و اجرا گردد و به فرموده رهبرعزیزمان این خاورمیانه جدید، خاورمیانه اسلام خواهد بود، آمریکا و کشورهای اروپایی غیر از تسلیم و ذلت در برابر ایران مقتدر و انقلابی راهی ندارند.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.