گروه: اخبار استان خبر: 190782 / تاریخ انتشار : 1400/6/19 ساعت : 15:44
در گفت و گو با رئیس فرودگاه یاسوج مطرح شد؛

آخرین وضعیت پرواز در 2 فرودگاه استان/پروازها با 60 درصد ظرفیت انجام می شود

عنایت انصاری فرد با تشریح آخرین وضعیت پرواز های 2 فرودگاه استان گفت: پرواز های فرودگاه های استان باید با 60 درصد ظرفیت انجام شود.

 رئیس فرودگاه یاسوج در گفت و گو باپایگاه اطلاع رسانی  صبح زاگرس  گفت: هم اکنون  دو شرکت هواپیمایی در فرودگاه یاسوج فعال هستند که شرکت هواپیمایی ماهان در روزهای شنبه و چهارشنبه پرواز تهران دارد وشرکت هواپیمایی پارس ایر نیز روزهای یکشنبه، دوشنبه و سه شنبه و چهارشنبه و جمعه پرواز دارند.

 

 وی گفت: تنها روزی که در هفته پرواز نداریم روز های پنجشنبه است که  با شرکت های ماهان و پارس ایر در حال رای زنی هستیم که پنجشنبه نیز پر شود.
 
 
رئیس فرودگاه  یاسوج در خصوص پرواز مشهد گفت: این پرواز به دلیل شرایط کرونا و دستور ستاد ملی کرونا فعلا کنسل شده است به محض اینکه به ما اعلام شود شرایط  پرواز مشهد فراهم شده است مجددا  پرواز را برقرار می کنیم.
 
 
انصاری فرد در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی در برخی از پروازها گفت:سازمان هواپیمای کشوری در خصوص رعایت دستورالعمل های بهداشتی در هواپیماها به صورت جدی نطارت می کند و مطمئنا  اگر عدم رعایت دستورالعمل ها مشاهده شود از پرواز جلوگیری می کنند.
 
 
وی افزود: در حال حاضر روزانه  هواپیما ضد عفونی می شود و در حالی که ظرفیت هواپیمای پارس 50 نفر است به دلیل شرایط کرونا تنها از  60 درصد صندلی ها استفاده می شود و اگر در این خصوص شکایتی و وجود داشته باشد به صورت جدی پی گیری می شود.
 
 
رئیس فرودگاه  یاسوج در پاسخ به این سوال که آیا قیمت بلیط هواپیمای ایر پارس تفاوتی با دیگر شرکت ها دارد یا خیر گفت:  هیچ شرکت هواپیمایی نمی تواند قیمت گذاری کند، تعرفه از سوی شورای نرخ گذاری کشور اعلام می شود و شرکت های هواپیمایی مجبور به رعایت هستند.
 
 
انصاری فرد ادامه داد: ظرفیتی  که  هواپیمای ماهان می خواهد نزدیک به 70 نفر است که با توجه به کرونا بر روی 30 نفر بسته می شود و اختلاف احتمالی هزینه شاید ابه این دلیل باشد و هیچ شرکتی اجازه ندارد بیشتر از قیمت مشخص شده  بلیط فروش کند.
 
 
وی افزود: ما تعدادی صندوق انتقادات و پیشنهادات در سالن های فرودگاه قرار داده ایم ، مرتبا نیز این صندوق ها را چک می کنم اما هیچ گلایه  و انتقادی تا کنون در این چند ماهی که در استان بوده ام ندیدم مطلبی در صندوق انداخته باشد، اگر چنان چه مورادی هست حتما به مدیریت فرودگاه یا مدیر ترمینال فرودگاه منعکس کنند، پیگیری می کنیم ما حافظ منافع مردم هستیم و یقینا به مردم اهمیت خواهیم داد.
 
 
رئیس فرودگاه یاسوج در خصوص پروازهای فرودگاه گچساران گفت: پرواز گچساران قبلا ایران ایر و ماهان بود  که ایران ایر به دلیل کمبود ناوگان کلا از خیلی از فرودگاه ها از جمله گچساران کنسل کرد که با کمک نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی رایزنی های وسیعی با شرکت پارس ایر و سازمان هواپیمای کشوری انجام شد و خوشبختانه موفق شدیم پروازها را برقرار کنیم.
 
 
 
انتهای پیام/

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.