گروه: اخبار استان خبر: 190832 / تاریخ انتشار : 1400/6/20 ساعت : 12:46

بدون داشتن سواد رسانه ای وارد فضای بی در و پیکر مجازی نشوید/ فیلم تلخند کاربران مجازی با تحولات خاورمیانه

کاربران فضای مجازی با انتشار کلیپی تحولات خاورمیانه را از نگاه عوام نقد کردند تا دبیر نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی در استان داشتن سواد رسانه ای را برای ورود به این فضا ضروری ارزیابی کند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حضور در فضای مجازی و استفاده از آن، چه با انگیزه های حرفه ای باشد چه با انگیزه های فراغتی بنا به ویژگیها، خصوصیات، امکانات و کارکردهای خاص این فضا، تاثیرات عمیقی بر جنبه های متفاوت هویت ما و سبک زندگی کاربران خواهد گذاشت.

 

این روزها که منطقه خاورمیانه دستخوش تحولات سیاسی و نظامی خاصی شده است برخی از کاربران در رابطه با این تحولات بدون نظریه پردازی کارشناسی و سواد رسانه ای در این رابطه با انتشار مطالبی کپی و کارشناسی نشده اظهار نظر می کنند که در نوع خود جالب است.

 

دبیرنهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در گفتگو با خبرنگار ما اذعان داشت: دنیای امروز دنیای اطلاعات است، هر یک از ما روزانه با هزاران پیام رو به رو هستیم و اگر نتوانیم در این انفجار اطلاعاتی موضوعات کذب را از موضوعات صحیحی تمییز کنیم دچار سردرگمی خواهیم شد.

 

زهرا داوودی وظایف نهضت سواد رسانه ای انقلاب اسلامی را بر شمرد و گفت: این نهضت سواد رسانه ای امده است که به مردم بگوید ورود به هر چیزی به آموزش نیاز دارد، بدون داشتن سواد رسانه ای وارد فضای بی در و پیکر مجازی نشوید، جوانان و نوجوانان ما باید تفکر انتقادی داشته باشند و همان گونه که برای غذای جسمشان اهمیت قائل هستند غذای روحشان را نیز مد نظر قرا دهند و رژیم مصرف رسانه را در کنار رژیم غذایی خود بگنجانند.

 

وی تصریح کرد: فضای مجازی فضای بسیار نا محدودی است که زمان و مکان در آن مفهومی ندارد، این فضا به یک عضو خانواده های ایرانی تبدیل شده است، عضوی که اگر کنترلش نکنیم بدون شک آن ما را کنترل خواهد کرد، کنترل افکار مان را به دست می گیرد و گاهی ممکن است دچار آسیب اعتیاد مجازی شویم که مشکلاتی را به دنبال دارد.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.