گروه: اخبار استان خبر: 190849 / تاریخ انتشار : 1400/6/20 ساعت : 20:24

کرونا دو خانواده کهگیلویه و بویراحمدی دیگر را عزادار کرد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید19 استان به 909 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 2 بیمار جان خود را از دست داده اند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس دکتر پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 384 بیمار در بیمارستان های استان بستری می باشند که 199 نفر مبتلای قطعی و 34 نفر از این بیماران در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

وی ادامه داد: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 66447 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

وی اذعان داشت: از 804 نمونه pcr دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود 25 درصد موارد مثبت بودند که بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران و از 144 نمونه رپید تست 20 درصد مثبت و بیشترین آمار در شهرستان های بویراحمد، دنا و کهگیلویه بودند.

دکتر یزدان‌پناه خاطر نشان کرد: مردم برای کنترل بیماری کرونا باید احتیاط بیشتری کرده و با جدیت مقررات اعلام شده از جمله استفاده از ماسک و فاصله فیزیکی حداقل ۱.۵ متری را رعایت کنند. همچنین  چنانچه در تجمعات شرکت می کنند باید در فضای باز، رعایت فاصله ١.٥ متر ،استفاده از ماسک سه لایه و ماسک پارچه ای روی آن و زمان حضور در جلسه  حداقل باشد  و از  مسافرت به استانهای مجاور و از تردد در مکان های شلوغ و پرخطر خودداری نمایند.

وی ادامه داد: با توجه به روند نزولی بیماری در استان مردم نباید دچار عادی انگاری شوند و رعایت دستورالعمل های بهداشتی را ننمایند زیرا در این شرایط، احتمال روند صعودی در استان وجود دارد که نتیجه آن مرگ و میر عده ای از هم استانی ها خواهد بود.

انتهای پیام

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.