گروه: اخبار استان خبر: 190884 / تاریخ انتشار : 1400/6/21 ساعت : 14:24
با حضور رئیس بنیاد مسکن در سی سخت مطرح شد؛

حاجی زاده؛ تا قبل از فصل سرما مردم سی سخت در خانه ها مستقر شوند/ آزاد سازی وام زلزله سی سخت قطره چکانی است/نگاه طرح اقدام ملی مسکن دنا ویژه باشد+ عکس

نشست بررسی مشکلات ساخت و سازها در شهر زلزله زده سی سخت با حضور نیکزاد رئیس بنیاد مسکن کشور و مسئولان استانی و شهرستان در محل فرماندار شهرستان دنا برگزار شد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس حاجی زاده معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره رئیس فقید بنیاد مسکن کشور مرحوم مهندس تابش گفت: آن مرحوم بیشترین سفر از سوی مسئولان کشور را داشته داشته پیگیری های زیادی از بدو وقوع زلزله سی سخت صورت داد.

وی ارزیابی های سریع و ضربتی تیم ارزیاب بنیاد مسکن را عامل تصویب مصوبات دولت در سفر مسئولان و اعضای هیئت دولت خواند و گفت: اقدامات خوبی در سی سخت صورت گرفت تا جایی که بتواین قانون شکنی نکنیم به مردم کمک کرده و می کنیم.

حاجی زاده گفت: باید تا قبل از شروع فصل سرما مردم سی سخت در خانه های خود مستقر شوند، تمام تلاش ما بر این است ، ساخت و سازها هنوز به ۵ ماه نرسیده است و اهل فن می تواند قضاوت کند در خصوص سرعت ساخت و سازها.

وی به لزوم افزودن متمم به مصوبات هیئت دولت در سی سخت اشاره کرد و گفت: همه اعضای بنیاد مسکن از شهرستان تا سطح کشور پای کار بودن و از زحمات آنان تشکر می کنیم .

رئیس راه و شهر سازی استان؛ نگاه طرح اقدام ملی مسکن دنا ویژه باشد

در این نشست نیک اقبالی مدیر راه و شهرسازی استان به لزوم مقاوم سازی خانه های آسیب دیده اشاره کرد و گفت: مبلغ خوبی برای فرهنگ سرا و مدارس و معابر اختصاص داده شد.

نیک اقبالی به اقدام ملی مسکن در سی سخت اشاره کرد و گفت: تعاد زیادی ثبت نام کردند که نیاز به پیگیری مجدد دارد و باید سی سخت را در طرح اقدام ملی ویژه نگاه کرد، علاوه بر تسهیلات زلزله باید تسهیلات اقدام ملی نیز برای متقاضیان در نظر گرفته شود.

 

رییس پارلمان شهری سی سخت؛ آزاد سازی وام زلزله سی سخت قطره چکانی است

تقی زاده رئیس شورای شهر سی سخت در این نشست گفت: ۸۰ متر زیربنای بسیار کمی است برای مردم، باتوجه به تورم هر واحد متری ۳ میلیون و ۵۰۰ هزینه ساخت دارد.

وی گفت: آزاد سازی وام ها به صورت قطره چکانی صورت می گیرد که مشکلاتی برای مردم به وجود آورده است، در بحث صدور پروانه ها ۸۳۰ پروانه صادر شده است که شهرداری مبلغ بالایی از بنیاد مسکن طلب دارد که نیاز است وصول شود، بخش زیادی از خانه های تخریب شده است و در حریم قرار گرفته است که مشکل صدور دارند.

رئیس شورای شهر سی سخت از ورود بی رویه بازرسان به موضوعات مختلف اشاره کرد و گفت: در بحران ها مدیریت بحران نیاز است و نباید سنگ اندازی کرد.

تقی زاده گفت: جهادکشاورزی تا کنون کمکی به طرح ها و باغات نکرده است و به طرح هایی که آسیب میلیادری دیدن کمکی صورت نگرفته است، در بحث استمهال وام ها طبق قانون کشور که وام های افراد آسیب دیده در زلزله باید استمهال شود هیچگونه رعایت نشده است و گاها افرادی بدون دریافت وام پیامک پرداخت اقساط برای آنها آمده است. 

 
 
 
 
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.