گروه: اخبار استان خبر: 190893 / تاریخ انتشار : 1400/6/21 ساعت : 23:56
مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان در گفتگو با صبح زاگرس:

کدام شهرستان بیشترین مصرف برق را در تابستان داشت/آیا نیروگاه "پُل کلو" سی سخت توان تولید برق دارد؟

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان گفت: گچساران با 170/5 مگاوایت بیشترین پیک های مصرف استان را داشته است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس، در سال جاری شاهد کاهش ۳۰ تا ۳۵ درصدی بارش ها بودیم که همین موضوع باعث شده تا به همین میزان کمبود در تولید برق نیروگاه های برق آبی مشاهده شود.

 

در تابستان سال جاری علاوه بر کاهش بارندگی ها و محدودتر شدن استفاده از پتانسیل نیروگاه های برق آبی، شاهد افزایش دما، شرایط کرونایی کشور، استفاده غیرمجاز از برق برای استخراج رمز ارز و بودیم که همگی باعث شده تا تراز تولید و مصرف برق بهم خورده و منفی باشد.

 

برخی از کارشناسان چنین اظهار داشتند که دولت تدبیر و امید می توانست با افزایش ظرفیت نیروهای هسته ای و تولید برق می توانست در چنین روزی با مشکلات حوزه قطعی برق مبارزه کند

 

در همین راستا کهگیلویه و بویراحمد از مشکلات و نوسانات حوزه برق بی نصیب نماند تا برخی خاموشی ها با برنامه در استان مشاهده شود.

 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق در استان در گفتگو با صبح زاگرس گفت: در سطح استان تابستان سختی پشت سرگذاشته شد و پیک تابستان در 12  تیرماه دارای ظرفیت 448 مگاوایت مصرف انرژی در استان بود که گچساران 170/5 مگاوایت، بویراحمد95/5 و  کهگیلویه 81/5  پیک های مصرف استان بود.

 

معتمدی زاده بیان کرد: در کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت های تولید نیرو وجود ندارد و نیروگاهی مانند پل کلو سی سخت به دلیل استفاده کشاورزان از آب چشمه میشی عملا سبب تولید برق در این نیروگاه نمی شود.

 

وی به یک نیروگاه 25 مگاواتی در گچساران اشاره داشت و اینکه به صورت خصوصی وارد مدار می شود، ادامه داد: در بخش دولتی نیروگاه های تولید برق در استان وجود ندارد.

 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان به صنعت و شن، ماسه و سیمان دچار محدودیت هایی در برق آنها مشاهده شد، ادامه داد: در تابستان سال جاری با تلاش های صورت گرفته سعی شد خاموشی در بخش کارگاه ها و صنعت مشاهده نشود.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.