گروه: اخبار استان خبر: 190913 / تاریخ انتشار : 1400/6/21 ساعت : 17:42
رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبرداد؛

شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 911 نفر رسید

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 911 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در 24 ساعت گذشته دو بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس؛ دکتر پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون ٣٦٨ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری بوده که از این تعداد 202 نفر مبتلای قطعی و 33 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.


وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 66805 مورد گزارش شده است.

وی اضافه کرد: از 887 جواب نمونه pcr  دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت، حدود  ٤٣ درصد موارد مثبت بودند و به ترتیب در بویراحمد، گچساران و کهگیلویه بیشترین موارد مثبت را داشتند. همچنین از 391 نمونه رپید تست 15 درصد مثبت و بهمئی، کهگیلویه و دنا بیشتر مبتلایان را داشتند.

دکتر یزدان پناه گفت‌: در این شرایط به جز اینکه بحث سلامت خود فرد مطرح است، سلامت و مسئولیت اجتماعی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است بنابراین مردم باید همچنان به طرح فاصله‌گذاری اجتماعی توجه کنند که جز با همراهی و مشارکت مردم نمی‌توان به مقابله جدی با کرونا امیدوار بود.همچنین با توجه به احتمال در پیش بودن موج  و یا موج های بعدی کرونا، لازم است که واکسیناسیون با سرعت بیشتری انجام شود که در موج و یا موج های بعدی آسیب کمتری به سلامت مردم  وارد شود. لذا همکاری و مشارکت مردم و ترغیب همگانی به تزریق واکسن وظیفه همگانی است.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.