گروه: اخبار استان خبر: 190950 / تاریخ انتشار : 1400/6/22 ساعت : 16:43
مدیر کل نوسازی مدارس در گفتگو با صبح زاگرس:

110 کلاس درس به مدارس کهگیلویه و بویراحمد اضافه می شود/بویراحمد پیشتاز کمبود فضای آموزشی

پیروز کرمی با اشاره به اینکه شهرستان بویراحمد پیشتاز کمبود فضای آموزشی در استان است گفت: 110 کلاس درس تا آبان ماه به مدارس کهگیلویه و بویراحمد اضافه می شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس مدیر کل نوسازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد در خصوص وضعیت بهسازی و نوسازی سرویس های بهداشتی 274 مدرسه نیازمند کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سال گذشته 80 چشمه سرویس بهداشتی با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد تومان احداث شد و ابه زودی 69 چشمه با تامین اعتبار 5 میلیارد تومانی و مشخص شدن پیمانکار احداث می شود.

 

وی هوشمند سازی مدارس کهگیلویه و بویراحمد را به دلیل کمبود اعتبار بدون عملکرد مثبتی ارزیابی کرد و گفت : در برنامه ها برای 85 مدرسه احداثی با زیربنای ۱۰۵ هزار و ۳۹۳ مترمربع، پیش بینی یک کلاس درس هوشمند شده است.

 

کرمی میزان پیشرفت فیزیکی این مدارس را بالغ بر 65 درصد عنوان کرد و گفت: این مدارس برای سال تحصیلی بعد می توانند آماده شوند.

 

وی تصریح کرد: پس از تکمیل و بهره برداری از این تعداد فضای آموزشی ۴۴۳ کلاس درس به مدارس کهگیلویه و بویراحمد افزوده می‌ شود

 

کرمی با تاکید بر اینکه افزایش مهاجرت و حاشینه نشینی باعث شده است تا در بحث فضای آموزشی دچار مشکل شویم گفت: بالغ بر 60 درصد جمعیت دانش آموزی استان در شهر یاسوج و حاشیه آن مستقر است.

 

وی گفت: مدارس شهر یاسوج پاسخگوی جمعیت دانش آموزان شهر یاسوج است اما خارج از نرم استاندارد فضای فیزیکی است و شهرستان بویراحمد و شهر یاسوج بیشترین نیاز را دارد.

 

مدیر کل نوسازی مدارس اذعان داشت: تا پایان آبان امسال 110 کلاس درس آماده بهره برداری به آموزش و پرورش استان تحویل می شود.

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.