گروه: اخبار استان خبر: 191038 / تاریخ انتشار : 1400/6/23 ساعت : 22:09

افزایش قربانیان کرونایی در کهگیلویه و بویراحمد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در کهگیلویه و بویراحمد به 919 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه طی 24 ساعت گذشته 2بیمار جان خود را از دست دادند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس پرویز یزدانپناه افزود: هم اکنون 322 بیمار در بیمارستان های کرونایی استان بستری هستند که از این تعداد 166 نفر مبتلای قطعی و 31 نفر در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.

 
وی اضافه کرد: تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون 67609 مورد گزارش شده است.
 
وی اضافه کرد: از 738 جواب نمونه پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه سلولی مولکولی یاسوج و دهدشت، حدود 27 درصد نمونه ها مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های کهگیلویه، بویراحمد و گچساران می باشند و از 460 نمونه رپید تست حدود 15 درصد مثبت و در بیشترین مبتلایان در شهرستانهای کهگیلویه، چرام و بویراحمد بودند.
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد:   خوشبختانه با کاهش نسبی شمار مبتلایان، بیماران بستری در بیمارستان ها و بیماران بستری در بخش مراقبت های ویژه مواجه هستیم که امیدواریم با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی توسط مردم و اصناف  این روند ادامه داشته باشد. لذا از مردم شریف استان تقاضا میکنیم همچون گذشته استفاده از ماسک، فاصله گذاری فیزیکی، واکسیناسیون بموقع ،رعایت بهداشت فردی، عدم حضور در تجمعات، پرهیز از مکان های پرخطر  را رعایت نمایند تا انشاالله به کنترل بیماری و کاهش مرگ ومیر در ایر کرونا برسیم.
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.