گروه: اخبار استان خبر: 191576 / تاریخ انتشار : 1400/7/3 ساعت : 15:28
رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهمئی :

هفتاد درصد دانش آموزان بهمئی در شبکه شاد تحصیل می کنند+ تصاویر

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهمئی در حاشیه زنگ و ایثار و مقاومت مدارس این شهرستان از 3 مرحله ای بودن آموزش در این شهرستان خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس غلامعلی مویدی موفقیت، پیشرفت وتوسعه کشور را در گرو علم دانش دانست و گفت: علم ،دانش و آموزش جزئی از خرد وعقل است.

 

وی گفت: تحصیل ۷۰ درصد دانش آموزان امسال در فضای مجازی و شاد خواهد بود و ۳۰ درصد از دانش آموزان مدارس کم جمعیت در مدرسه‌ها حاضر خواهند شد.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهمئی تشریح کرد: مدارس از امروز شنبه در سه گام به تدریج بازگشایی می‌شوند که در گام اول مدارس کمتر از ۱۵ دانش آموز به صورت حضوری، در گام دوم از اول آبان مدارس کمتر از ۳۰۰ دانش آموز بازگشایی و در گام سوم از نیمه آبان مدارس بالای ۳۰۰ دانش آموز به صورت حضوری برگزار می‌شود.

 

وی تعلم وتربیت را راهی برای سعادتمندی و رشد وشکوفایی برشمرد و افزود : مدرسه آموزشگاهی است که فرزندان ما در سنین معین برای تربیت و آموختن علم ودانش قدم به آن میگذارند.

 

رئیس آموزش و پرورش شهرستان بهمئی افزود:  ۹ هزار و ۲۰ دانش آموز از امروز سال تحصیلی را در ۱۶۴مدرسه و فضای آموزشی آغاز و دانش آموزان عشایری و روستایی در اولویت بازگشایی مدارس به صورت حضوری هستند.

 

وی تصریح کرد:  دانش آموزان اول ابتدایی با موافقت شورای مدرسه و به صورت محدود و با تقسیم شدن به گروه‌های کوچک می‌توانند در یکی از روز‌های هفته کلاس‌های خود را حضوری برپا کنند و هنرستانی‌ها نیز محدودیتی در ایام هفته برای حضور در مدرسه ندارند.

 

مویدی با تاکید بر اینکه حضور دانش آموزان سال اول ابتدایی به صورت مستمر نخواهد بود و در یکی از روز‌های هفته کلاس ها برگزار می شود گفت: دانش آموزان هنرستانی تنها برای دروس مهارتی و کارگاهی خود می‌توانند از فردا با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در مدارس حاضر شوند.

 

رئیس  آموزش و پرورش شهرستان بهمئی از توزیع ۸۵ هزار جلد کتاب در این شهرستان خبر داد و گفت؛ توزیع کتب درسی در مقطع ابتدایی و متوسطه اول ۱۰۰ درصد انجام گرفت که در متوسطه دوم ۸۰ درصد توزیع شده است.

 

وی با اشاره به اینکه مسئولان آموزشی  نگاه یکسانی را در آموزش نسبت به دانش آموزان داشته باشند ابراز داشت: لزوم رعایت چار چوب و قوانین آموزشی توسط دانش آموزان و خانواده آنان در شرایط خاص سال تحصیلی جدید ضروری است.

 

 

سرهنگ علی محمدی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی  در این مراسم با تبریک هفته دفاع مقدس و تقارن آن با بازگشایی مدارس، ابراز امیدواری کرد: دانش‌آموزان در سال تحصیلی جدید با شرایط سخت کرونایی در کسب علم و دانایی، کوشا باشند.

 

وی با بیان اینکه ما در دوران هشت ساله جنگ تحمیلی از خود دفاع مشروع کردیم؛ گفت: به همین دلیل است که جنگ هشت ساله را با نام دفاع مقدس می‌شناسیم.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی  با اشاره به اهمیت علم و علم آموزی گفت: باوجود اینکه ۳۱ شهریورماه ۱۳۵۹ جنگ تحمیلی آغاز شد اما در ابتدای مهر ماه مدارس در آن شرایط سخت بازگشایی شد.

 

 محمدی  با بیان اینکه بخش عمده‌ای از رزمندگان هشت سال دفاع مقدس را دانش‌آموزان، دانشجویان و فرهنگیان تشکیل می‌دادند؛ گفت: حقانیت و اعتقاد راسخ ایجاب می‌کرد که هرکس که توانایی گرفتن سلاح به دست را داشته باشد از کشور دفاع کند.

 

وی  با اشاره به اینکه دانش‌آموزان و معلمان در دوران جنگ همراه با جهاد، علم آموزی می‌کردند؛ تاکید کرد: دانش‌آموزان باید هویت اسلامی و اعتقاد دینی خود را تقویت کنند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بهمئی آمیخته شدن تزکیه و تعلیم را رمز موفقیت رزمندگان هشت سال دفاع مقدس عنوان کرد و اظهارداشت: معلمان و دانش‌آموزان باید به بعد معنوی توجه کنند.

 

 وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش زنان در دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: زنان نقش مهمی در پیروزی جنگ هشت ساله تحمیلی ایفا کردند.

 

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان بهمئی در پایان تصریح کرد:  خودباروی را یکی از برکات جنگ تحمیلی عنوان کرد و گفت: توسعه علمی، بهداشتی، پزشکی کشور نتیجه دوران دفاع مقدس است.

---

---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---
---

 

خبرنگار : علی ستوده

خبرنگار : علی ستوده
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.