گروه: اخبار استان خبر: 194895 / تاریخ انتشار : 1400/9/14 ساعت : 15:44

ورودی شهر یاسوج در تاریکی چشم نواز و تراژدی تلخ کم کاری حمل و نقل جاده ای/معتمدی؛ شبکه برق 250 روستای استان کابلی می شود

تاریکی چشم نواز ورودی پایتخت طبیعت ایران گلایه شهروندان یاسوجی را بدنبال داشت تا این ورودی قفلی بر توسعه گردشگری و امنیت باشد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس در پنج کیلومتری مسیر یاسوج به اقلید منظره ای زیبا و طبیعی چشم هر مسافری را به خود جلب می کند که به تنگ مهریان شهرت دارد.

 

مهریان نام روستایی دراستان کهگیلویه و بویر احمد است که در شهرستان بویر احمد، بخش مرکزی و دهستان سررود شمالی قرار دارد.

 

تنگه مهریان ورودی اصلی زیبا ترین مناطق گردشگری یاسوج به مارگون استان فارس و استان یزد است که زیبایی خیره کننده این منطقه چشم نواز، پوشش گیاهی و درختان سرسبز و روح بخش و آب‌های روان آن از ذوب شدن برف کوهستان‌های اطراف تأمین می‌شود و حس تازگی را به هر جنبنده‌ای منتقل می‌کند.

 

علاوه بر کمبود امکانات و زیر ساخت‌های گردشگری، در این منطقه این نکته که تنگه مهریان نقطه ورودی استان فارس و یزد به مرکز کهگیلویه و بویراحمد است از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و تاریکی ورودی شهر یاسوج از این مسیر گلایه های فراوانی را از سوی گردشگران و رانندگان به سوی این رسانه گسیل کرده است.

 

ورودی شهر یاسوج در محور یاسوج به 2 استان فارس و یزد برای کاهش تلفات نیاز به روشنایی و همچنین ایجاد سرعت‌گاه در کوتاه مدت به صورت استاندارد و نصب چراغ چشمک‌زن دارد، ضرورتی که تاکنون چندین نفر برای آن قربانی شدند.

 

پر تردد بودن این محور در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل تالار ها و کافه باغ های گردشگری بر کسی پوشیده نیست و تاریک بودن این مسیر تا کنون دردسرهای زیادی برای رانندگان در شبها ایجاد کرده است.

 

بهبود وضعیت اسفناک این منطقه  از سوی مسئولان عمرانی و حمل و نقل جاده ای استان به دلیل مشکلات امنیتی و اهمیت به سلامتی مردم ضرورتی اجتناب ناپذیر است چرا که بنا به اظهارات اهالی این منطقه عدم روشنایی در مسیر این منطقه گردشگری و تالار ها باعث نا امنی و سرقت های متعددی شده است.

 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق با بیان اینکه تامین روشنایی معابر برق راه های برون شهری با این شرکت نیست گفت: راهداری و حمل و نقل جاده ای موظف با تامین روشنایی ورودی شهر است و ورودی شهر یاسوج از محور اقلید در تنگه مهریان همچنان در خاموشی بسر می برد.

 

معتمدی گفت: با هدف کاهش نوسانات، تامین برق پایدار، کاهش نرخ تلفات انرژی، جلوگیری از سرقت‌ها و کاهش برق های غیرمجاز شبکه های سیمی به کابلی تبدیل می شوند.

 

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برقکهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، تلاش می‌کنیم تا پایان امسال، شبکه‌های سیمی برق ۷ هزار خانوار روستایی در قالب ۲۵۰ روستای در استان کهگیلویه و بویراحمد کابلی شود.

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.