گروه: اخبار استان خبر: 196711 / تاریخ انتشار : 1400/11/2 ساعت : 11:26

نشست ستاد استانی کرونا با چاشنی برگزاری نمایشگاه های فصلی/ پسماند، تنها دریافتی شهرداری از نمایشگاه ها است/افزایش عادی انگاری کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از تجمعات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری در خصوص کرونا در سطح استان انتقاد کرد و آن را یک چالش برای آینده دانست.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان در نشست ستاد کرونا با بیان اینکه مراجعات سرپایی به بیمارستان ها و مراکز درمانی ۵۲۶ هزار نفر است، گفت: کل افراد بستری شده در بیمارستان ها  ۲۹ هزار و ۸۱۷ نفر است، کل افراد ترخیص شده ۲۹ هزار و ۷۴۲ نفر است.


یزدانپناه گفت: به چالش هایی مانند تجمعات و عدم رعایت پروتکل های بهداشتی و عادی انگاری اشاره داشت و گفت: در این هفته بخش اورژانس بیمارستان نرگسی راه اندازی خواهد شد.


معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج با بیان اینکه ۱۸۵۲ بازدید از صنوف به منظور نظارت بر پروتکل های بهداشتی صورت گرفت که  ۲۹ صنف معرفی به مراجع قضایی و ۲۹ صنف پلمپ شدند، گفت: در هفته گذشته ۱۸۵۲ مورد مثبت و به تازگی  ۳۳۰۰ مورد مثبت امیکرون در کشور با بالای ۷۰ درصد افزایش مشاهده شد.


بانشی با بیان اینکه در جهان افزایش امیکرون شدید است و در امارات، قطر، کویت به شدت افزایشی است، گفت: تا امروز پیک ششم استانی کرونا نشده است و با تاخیر  وارد این پیک شده ایم و به هر اندازه با تاخیر وارد شویم سبب افزایش تزریق واکسن خواهیم بود.


وی افزود: تست ها باید گسترده تر و هدفمندتر شود و بیماران مشکوک به مراکز تست معرفی شوند تا نظارت های لازم صورت گیرد.


فرماندار بویراحمد نیز با بیان اینکه برگزاری نمایشگاه با در نظر گرفتن سرمایه گذاری ها در بازار باشد گفت: در صورت برگزاری نمایشگاه نظارت ها افزایش پیدا کند.


مدیر کل ارشاد استان با اشاره به همزمانی برگزاری نمایشگاه با جشن های دهه فجر در حوزه ارشاد گفت: برای برگزاری هر گونه نمایشگاه باید تدابیر لازم اندیشیده شود.


احمدی کیش عضو شورای شهر با بیان اینکه عده ای از تزریق واکسن استنکاف می کنند، گفت: کسانی که از تزریق واکسن استنکاف می کنند شناسایی و ملزم به تزریق شوند.


وی با بیان اینکه شهرداری از برگزاری نمایشگاه منفعتی نمی برد و شهرداری تنها پسماند را جمع آوری می کند، گفت: پیشنهاد می شود نمایشگاه در مکان هایی که شهرداری مشخص کرده است و منفعت می برد برگزار شود.


معاون سیاسی استاندار نیز با بابیان اینکه در خصوص برگزاری نمایشگاه ستاد ملی بر ایجاد  محدودیت تاکیدی نداشته است، گفت: نمایشگاه فرش، صنایع دستی، لوازم جهیزیه و خانگی برگزار شود و نظارت ها افزایش پیدا کند.

 

در حال تکمیل ...

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.