گروه: اخبار استان خبر: 196865 / تاریخ انتشار : 1400/11/5 ساعت : 12:58
در گفتگو با نماینده تبریز مطرح شد:

از بی غیرتی مرزی در دوران پهلوی تا هم مرز شدن با رژیم صهیونیستی بعد از انقلاب

جعفر راستی با اشاره به پیشرفت های ایران بعد از انقلاب در همه حوزه ها گفت: امروزه مرز جمهوری اسلامی ایران در مرزهای جغرافیایی کشورهای جبهه مقاومت و هم مرز با رژیم صیهونیستی است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با این پایگاه خبری گفت: امروزه به لطف خداوند متعال  کشورمان  پیشرفت های چشم گیری در حوزه های مختلف  از جمله در بخش های نظامی و اقتصادی و پزشکی و کشاورزی و... داشته است که این می تواند خود دلیلی بر استقلال جمهوری اسلامی در زمینه های مختلف باشد.

 

 این نمابنده مجلس در ادامه افزود:در زمان رژیم پهلوی بیشتر روستاها و حتی شهرهای ما از امکانات اولیه و خدماتی محروم بودند ، که بحمد الله امروزه  تمام روستا های  ما از خدمات آب و گاز و برق و تلفن و دیگر امکانات رفاهی برخوردار شدند، که همین امر باعث جلو گیری از مهاجرت از روستاها به شهرها شده است.

 

راستی در بخش دیگری ازاین گفتگو ابراز داشت: امروز در جمهوری اسلامی ایران در دانش هسته ای ما به علم هسته ای و دانش هسته ای رسیده ایم و حتی در این علم به یک علم بومی رسیده ایم که نیاز به کشورهای خارجی نیست و این تخصص فقط در اختیار چند کشور معدود و پیشر فته دنیا است ، در حالی که  در زمان رژیم پهلوی ما در این زمینه هیچگونه اطلاعاتی نداشته ایم و کشورهای خارجی با توجه به اینکه رژیم منحوس پهلوی از شرکایشان بود این علم را در اختیار ایران قرار نداده بودند.

 

عضو کمیسیون کشاورزی گفت: جمهوری اسلامی ایران در بخش نظامی ، نیز به توان بالایی دست یافته است و امروزه  مرز جمهوری اسلامی ایران در مرزهای جغرافیایی کشورهای جبهه مقاومت و  هم مرز با رژیم صیهونیستی می باشد، در صورتی که در دوران رژیم پهلوی خاک های متعددی از ایران جدا شد که این نشان از بی لیاقتی و بی غیرتی رژیم شاه در حفاظت از این مرز بوم است.

 

نماینده استان آذربایجان شرقی  در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیشرفت های قابل ملاحظه و چشمگیر  در صنعت دفاعی گفت:ایران با دست یابی به انواع سلاح ها و موشک های نقطه زن نشان داده است که هیچگونه وابستگی نظامی به کشورهای بیگانه ندارد،وبا تمام توان آماده دفاع از کرامت و حفظ مرزهای خود و یاور مظلومان در سراسر جهان است ، و همانطور که دیدیم در طول هشت سال جنگ تحمیلی یک وجب از خاک کشورمان توسط دشمن از کشورمان جدا نشد.

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.