گروه: اخبار استان خبر: 204756 / تاریخ انتشار : 1401/3/28 ساعت : 14:22
در گفت و گو با صبح زاگرس مطرح شد:

واکنش تند فرماندار دنا به کوتاهی بانک ها در حق زلزله زدگان سی سخت/درخشان زاده : اقدامات قضایی دنبال می شود

فرماندار شهرستان دنا به عدم اجرای مصوبه استمهال وام های بانکی واکنش نشان داد و گفت: شکوائیه ای بر عیله بانک هایی که در خصوص مصوبه استمهال اقدام نداشته اند، تنظیم خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس بیش از یک سال از زلزله 5 و 6 دهم ریشتری در شهرستان زلزله دنا می گذرد و بعد از گذشت یک سال در کنار خدمات فروان در حوزه ساخت واحدهای مسکونی، کمک به معیشت زلزله زدگان و همچنین حضور نیروهای مختلفی همچنین سپاه و بسیج و نیروی انتظامی و و دستگاه های خدمات رسان برای کاستن آلام آنها، اما همچنیان گلایه ها از برخی مشکلات وجود دارد.

یکی از مشکلاتی که در یک سال گذشته به عنوان مطالبه ای از سوی زلزله زدگان در شهر سی سخت مطرح می شود استمهال وام های بانکی است، در این راستا طبق قانون در مناطق زلزله زده و بحرانی ۲ سال استمهال وام های بانکی  در نظر گرفته می‌شود تا شهروندان بتوانند در فرصتی مناسب اقدام به پرداخت داشته باشند.


در شرایطی که  قانون استمهال وام های بانکی در مناطق مختلفی از کشور مانند کرمانشاه حتی بیش از 3 سال استمهال شده است اما این قانون در شهر سی سخت زلزله زده بر زمین مانده و گلایه شهروندان از عدم اجرای آن به قوت خود باقی مانده است.
 

شهروندان دنا نشین این روزها تسهیلات مربوطه به زلزله و همچنین تسهیلات تکمیلی را برای ساخت واحدهای مسکونی  دریافت می کنند و پرداخت این تسهیلات در کنار وام های سالیان گذشته می تواند برای شهروندان ایجاد مشکل کند بنابراین ضرورت استمهال وام های بانکی زلزله زدگان اهمیت بیشتری پیدا می کند.

 

فرماندار شهرستان دنا در گفت و گو با صبح زاگرس گفت: برای اجرای مصوبه استمهال تنها 3 بانک کشاورزی، رفاه و مسکن با ما همکاری می کنند.

 

درخشان زاده با بیان اینکه به دلیل عدم همکاری سایر بانک ها مجبور به اقدامات قضایی هستیم، گفت: شکوائیه ای بر عیله بانک هایی که در خصوص مصوبه استمهال اقدام نداشته اند، تنظیم خواهیم کرد.

 

وی افزود: مراجعات زیادی توسط مردم به فرمانداری صورت می گیرد و مردم خواهان تعیین و تکلیف این موضوع هستند اما عدم همکاری بانک ها سبب نگرانی مردم شده است.

 

این مسئول با بیان اینکه مصوبه استمهال در شورای تامین دنبال شده است و بانک ها باید در این خصوص اقدام کنند، ادامه داد: از طریق برگزاری جلسه ای شکوائیه ای بر علیه کوتاهی بانک ها در خصوص موضوع استمهال خواهیم داشت.


انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.