گروه: اخبار استان خبر: 204758 / تاریخ انتشار : 1401/3/28 ساعت : 16:39

وعده های مسئولان در میدان میوه گران کی عملیاتی می شود؟

با وعده های بی سرانجام مسئولان در تقویت میدان میوه و تره بار شهر یاسوج و نظارت نامناسب میوه گران شد تا مشخص نباشد مسئولان چه موقع به وعده هایشان عمل می کنند.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نبود میدان میوه و تره بار در شهر یاسوج پیش از این بهانه ای برای سانسور ضعف مدیران و مسئولان در کنترل بازار این سبد پر مصرف بود تا بعد از سالها کارشکنی این میدان در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی شود.

 

با راه اندازی میدان میوه یاسوج در سال گذشته اما مافیای این خوراکی های خوشمزه قدرتمند تر از همیشه ظاهر شد تا با عدم پیگیری و همکاری مسئولان همچنان شهروندان نگران از وضعیت قیمتها و این دلالان باشند که در شهر حکومت می کنند و نرخ انواع میوه را تعیین می کنند.

 

دی ماه سال گذشته سرمایه گذار میدان میوه و تره بار بدون اینکه نامی از کسی ببرد در جمع خبرنگاران گفت : برخی ها با هدف زمین زدن و با شکست مواجه شدن میدان میوه و تره بار و گرانی میوه در سطح استان اقدام به خارج کردن سیب درختی تولیدی استان به سایر استانها می کنند و متاسفانه هم اکنون ۹۰ درصد سیب درختی مورد نیاز میدان میوه و تره بار یاسوج از استان‌های همجوار تامین می شود در حالی که برخی ها سیب درختی تولیدی استان را هم اکنون در سردخانه ها با هدف خارج کردن از استان به سایر استانها، نگهداری می کنند.

 

حاصل دسترنج کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پیش از این در ضعف مدیریت به جیب دلالان سرازیر می‌شد و مردم به عنوان مصرف کننده نیز از خسارت ناشی از نبود زیرساخت‌ها در امان نبودند تا با راه اندازی میدان میوه مرکز استان شهروندان امیدوارتر از گذشته چشم به راه افت قیمت ها باشند.

 

متاسفانه قیمت میوه در شهر یاسوج بیش از شهرها و استانهای همجوار بوده و این نشان می‌دهد در بازار نظارتی صورت نمی‌گیرد و با وجود راه اندازی میدان میوه و تره بار همچنان میوه در این شهر و استان گران فروخته می شود.

 

بستن گلوگاه ها مهمترین دلیل گرانی میوه از سوی مسئولان برای گرانی میوه عنوان می شود و این درحالی است که همین مسئولان به وعده هایشان در حمایت از میدان میوه و تره بار عمل نمی کنند و میوه شب عید را از میادین سایر استانها با قیمتی گرانتر خرید و به خورد مردم می دهند و آنگونه که گفته شد مافیا حاکم شهر بوده و اجازه نمی دهد خرده فروشان با قیمت کمتری میوه را از میدان این شهر تهیه کنند.

مدیر کل جهاد کشاورزی استان پیشتر عنوان کرده بود: بیشتر میوه هایی که از میدان های استان های همجوار به یاسوج وارد می شوند میوه های درجه دو و سه هستند که  با فاکتور میوه درجه یک به فروش می رسد و این درحالی است که چرایی این موضوع را باید از او به عنوان یک مسئول سوال پرسید.

 

راه اندازی سردخانه، بستن گلوگاه های ادعایی از سوی مسئولان، هدایت خرده فروشان به سمت میدان میوه ،  فروش محصولات باغی کشاورزان و تولید کنندگان به میدان مرکز استان وعدم صادرات به سایر استانها، عدم رقابت تعاون روستایی برای خرید میوه از سایر میادین میوه در کشور، ساماندهی فروشندگان وانتی برای خرید از میدان استان، جلوگیری از خروج میوه ذخیره شده سردخانه های استان به سمت سایر استانها همه از وعده هایی بود که مسئولان بلند پایه و مدیران کل در خصوص بازار میوه مطرح کردند ، وعده هایی که عدم پیگیری آنها باعث شده تا میوه در کهگیلویه و بویراحمد به قیمت شمال تهران به فروش برسد و سبد خرید مردم بیش از گذشته خالی تر شود.

 

صبح زاگرس در روزهای آینده پرونده خبری را باز می کند تا مسئولانی که به دنبال کارشکنی و ترک فعل در خصوص گران شدن میوه در شهر یاسوج هستند به مردم معرفی و امید واریم با پیگیری این موضوع شاهد  ساماندهی عرضه و قیمت مناسب میوه باشیم .

 

 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.