گروه: اخبار استان خبر: 204806 / تاریخ انتشار : 1401/3/29 ساعت : 10:39
خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد؛

برگشت اعتبارات نتیجه مدیران تحمیلی است/تعارف با نمایندگان و مدیرانِ اعتبار گریز را کنار بگذارید

استاندار کهگیلویه و بویراحمد باید پاسخگوی چینش این مدیرانِ برگشت دهنده اعتبارات باشد؛ مساله ای که ناشی از مدیران تحمیلی پذیرفته شده از سوی استاندار است.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس  استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتقاد شدید از عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان در جذب اعتبارات نفت داشت و گفت: دستگاه‌ها باید تکانی به خود بدهند و این اعتبارات را جذب کنند برگشت آنها قابل قبول نیست بعضی از دستگاه‌ها که عدد آنها پایین است می‌توانند سریع آن را جذب کنند اما بعضی از دستگاه‌ها عملکرد نگران کننده‌ای دارند چرا باید در حالی که مدارس ما وضعیت خوبی ندارد ۴۷ میلیارد تومان اعتبارات ما جذب نشود این درد را باید به چه کسی گفت.

 

وی در ادامه به اعتبارات نفت که توسط ادارات جذب نشده اشاره کرد و گفت: در گردشگری ۵۵ میلیارد ریال، در علوم پزشکی ۲۹۰ میلیارد ریال در مورد بازسازی مدارس ۴۷۰ میلیارد ریال در ورزش و جوانان ۱۵ میلیارد ریال در امور عشایر ۳۰ میلیارد ریال در جهاد کشاورزی ۱۹۰ میلیارد ریال و در آب و فاضلاب ۲۱۲ میلیارد تومان و در حمل و نقل جاده‌ای ۸۴ میلیارد تومان از اعتبارات نفت جذب نشده است.

 

دو پاراگراف بالا بخشی از صحبت های استاندار کهگیلویه و بویراحمد در نشست شورای برنامه ریزی استان بود که نسبت به عملکرد مدیران مختلف در جذب اعتبارات انتقاد شدید داشت؛ موضوعی که که در سنوات گذشته نیز یکی از چالش های مهم استان بود.

 

یکی از مهمترین مواردی که در ماه های اخیر و پس از انتصاب استاندار کهگیلویه و بویراحمد مدام توسط رسانه ها از جمله صبح زاگرس هشدار داده شد موضوع دخالت نمایندگان در امور اجرایی و انتصاب مدیران و فشار به استاندار برای چینش مدیران مورد دلخواه نمایندگان بود.

 

نمایندگانی که برخی از آن ها انتصاب مدیران را از دستاوردهای عالی خود می دانند و با فشار به استاندار به دنبال تقسیم مسئولیت ها بودند امروز باید پاسخگو باشند؛ البته استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز باید پاسخگوی چینش این مدیرانِ برگشت دهنده اعتبارات باشد.

 

برگشت اعتبارات در استانی با محرومیت های کهگیلویه و بویراحمد قطعا از هیچ مدیری پذیرفته نیست؛ همانطور که استاندار در نشست شورای برنامه ریزی گفته بود " دولت با نگرش خاصی پول داده که این وضع تغییر کند. اگر قرار است درب روی همان پاشنه بچرخد، هیچ فایده ندارد."

 

هر چند که نمایندگان برای نیل به اهداف خود در انتصابات دخالت کرده اند اما آن چه که مردم و رسانه ها از استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتظار دارند این است که بیشتر از این تحت سیطره ان ها قرار نگیرد و تعارف با نمایندگان و مدیران منتسب به آن ها را کنار بگذارد و اگر چنین وضعیتی ادامه پیدا کرد برخورد انقلابی داشته باشد.

 

انتهای پیام/

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 2 نظر
ج چ
1401/3/29 - 20:18
بنام خدا صبح زاگرس واقعا این یاداشت درج کن بی انصاف نباش خدمت برادر و هم استانی عزیز جناب اقای دکتر احمدزاده باسلام ودعای خیر احتراماً؛ به استحضار میرساند چند سوالی از ذهن بنده بوجود آمده است لطفا پاسخگو باشید . 1- دکتر عزیز حکم شما چه روزی ابلاغ گردید است ؟ 2- دگتر عزیز برای چه هدفی این پست را بدست گرفتید ؟ 3- دکتر عزیز شرح وظایف استانداری را اطلاع دارید؟ 4- دکتر عزیز و دلسوز واقعا جای تاسف است که چند روز پیش خبری درج شده که بودجه استان برگشت خورده است چرا؟دلیل؟آیا برخورد واقعی شده یا نه؟ 5- دکترمهربان و دلسوز چرا از روزی که مدیریت استانداری را به دست گرفتید با مدیرانت اتمام حجت نکردید که اعتبار را هزینه کنید و برگشت نخورد آیا مدیران دلسوز بودند که حالا چنین شده است چرا خبرگزاری ها
rateup 0
 ratedown 0
ج چ
1401/3/29 - 20:19
بنام خدا صبح زاگرس واقعا این یاداشت درج کن بی انصاف نباش تو را به قرآن درجش کن خدمت برادر و هم استانی عزیز جناب اقای دکتر احمدزاده باسلام ودعای خیر احتراماً؛ به استحضار میرساند چند سوالی از ذهن بنده بوجود آمده است لطفا پاسخگو باشید . 1- دکتر عزیز حکم شما چه روزی ابلاغ گردید است ؟ 2- دگتر عزیز برای چه هدفی این پست را بدست گرفتید ؟ 3- دکتر عزیز شرح وظایف استانداری را اطلاع دارید؟ 4- دکتر عزیز و دلسوز واقعا جای تاسف است که چند روز پیش خبری درج شده که بودجه استان برگشت خورده است چرا؟دلیل؟آیا برخورد واقعی شده یا نه؟ 5- دکترمهربان و دلسوز چرا از روزی که مدیریت استانداری را به دست گرفتید با مدیرانت اتمام حجت نکردید که اعتبار را هزینه کنید و برگشت نخورد آیا مدیران دلسوز بودند که حالا چنین ش
rateup 0
 ratedown 0
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.