گروه: اخبار استان خبر: 204968 / تاریخ انتشار : 1401/3/31 ساعت : 12:40
هاشمی مطرح کرد؛

بیوتروریسم تهدید کننده جدی امنیت و سلامت

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار گفت:بیوتروریسم اگر به سلاح های مهلک تبدیل و مورد استفاده شوند همزمان دو موضوع مهم امنیت و سلامت مردم را مورد تهدید جدی قرار خواهد داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس سیدجواد هاشمی مهر در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان تصریح کرد: عدم تشخیص و شناسایی به موقع عوامل بیولوژیکی و میکروبی و مشکل بودن دفاع در برابر آنها آب، غذا، محیط  و سلامت و جان مردم را در معرض تهدید قرار می دهد. 


وی با بیان اینکه، تهدیدات زیستی(بیوتروریسم) در زمینه های امنیتی، ‌سیاسی، ‌اقتصادی، ‌صنعتی، کشاورزی و دیگر مباحث اجتماعی نیز باعث ایجاد اثرات شدید خواهد شد تاکید کرد: پدافندغیرعامل و تهدیدات بیوتروریسم واقعیتی غیرقابل انکار بوده و پرداختن به آن باید در همه سطوح، مباحث و همیشگی باشد.


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری گفت: در اجرای طرح جامع پدافند غیرعامل و مبارزه با تروریسم زیستی هر یک از دستگاه ها به منظور پیشگیری و مبارزه هماهنگ با بیوتروریسم وظایف و تکلیف آنها مشخص شده است. 


 وی با بیان اینکه، ‌گستردگی حوزه عملکردی نیازهای مردم در همه بخش ها توجه به حوزه پدافند غیرعامل را به صورت دائمی و همیشگی ضروری کرده است، تاکید کرد: باید در همه شرایط از تهدیدات آن غافل نشد و کمیته های مربوطه همیشه فعال باشند.


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به اهمیت آب آشامیدنی در شرایط ایجاد تنش آبی اشاره کرد و گفت: توجه به کیفیت وسالم بودن آب آشامیدنی جدی باشد.


وی با اشاره به شرایطی که بیماری کرونا در دنیا ایجاد کرد، گفت: با همه تحریم ها اما کشور ما به خوبی توانست در مقابله با این ویروس مقابله کند.


معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری به پشه آئدس و خطراتی که می تواند ایجاد کند، اشاره کرد و گفت: پشه آئدس یکی از گونه های حشرات موجود در طبیعت که می تواند بیماری مهلک ایجاد کند را نباید از آن غافل ماند.


هاشمی مهر تاکید کرد: بحث بیوتروریسم یکی از مباحث مهمی بوده و ضرورت ایجاب می کند تا در جهت مصون سازی جامعه و توانمندسازی مردم در مقابل بیوتروریسم اقدامات آموزشی، آکاهی بخشی و توجیهی لازم به کار گرفته شود.

 

انتهای پیام

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.