گروه: اخبار استان خبر: 205054 / تاریخ انتشار : 1401/4/1 ساعت : 14:05
در نشست خبری دستگاه قضا با اصحاب رسانه:

خط قرمز دستگاه قضا معرفی شد/جزئیات تشکیل پرونده برای مدیران کهگیلویه و بویراحمدی/روشندل؛ قاضی قلابی در یاسوج محکوم شد/ملک حسینی؛ داشتن اسلحه نشانه بزرگی نیست+تصاوبر

رئیس دستگاه قضا در کهگیلویه و بویراحمد به تشریح خط قرمز این دستگاه پرداخت و توضیحاتی در خصوص تشکیل پرونده برای تعدادی از مدیران خبر داد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد به مناسبت هفته قوه قضائیه در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گفت: تحول در حوزه ای ضروری بوده و زمانی محقق می شود که برای مردم قابل لمس باشد.

 
 
حسن نگین تاجی با تبریک هفته قوه قضائیه ابراز داشت رضایت مردم از دستگاه قضا می تواند تحول باشد .
 
 
وی با اشاره به سند بنیادی تحول در دستگاه قضا گفت: این سند به صورت کارشناسی شده تنظیم و به استانها ابلاغ شده و با عملیاتی شدن ماموریت های ابلاغی که در ۱۵ محور کلی آمده است تحول در دستگاه قضا ایجاد می شود .
 
وی با تشریح این محورها تصریح کرد: این اختیار به استانها داده شده تا سند بر اساس اولویت ها بومی سازی شود .
 
 
قاضی القضات کهگیلویه و بویراحمد گفت: از اولویت های بومی استان ، تمرکز بر روی اعاده دادرسی در کوتاه ترین زمان ممکن بر اساس عدالت و حق است .
 
 
او در ادامه افزود: ورودی پرونده های دستگاه قضا در استان ۲۰۰ تا ۳۰۰ پرونده در ماه است و قضات استان ما از جوان ترین قضات کشور هستند.
 
 
نگین تاجی با بیان اینکه اطاله دادرسی و کیفیت دادرسی از چالشهای دستگاه قضا بوده و از عوامل اطاله دادرسی تعداد ورودی پرونده ها است گفت: هرچه مشکلات اجتماعی و اقتصادی بیشتر شود سرریز آن در دادگاه ها حضور می یابد.
 
 
وی با ابراز گلایه از وضعیت استان در حوزه اشتغال ، صنعت ، فرهنگ که باعث ایجاد مشکل می شود گفت : حلقه مفقوده دانش و اموزش مهمترین موضوع است که در تمامی حوزه ها و حتی دستگاه قضا به چشم می خورد.
 
 
نگین تاجی گفت: آموزش های کاربردی در دانشکده های حقوق ضروری است و باید به این موضوع توجه شود .
 
 
رئیس دستگاه قضا با اشاره به حاکمیت اخلاق در دادگاه های استان گفت: این موضوع نقطه موفقیت در استان شده است .
 
 
نگین تاجی پیشگیری از وقوع جرم در استان را موفقیت آمیز عنوان کرد و گفت: نزاع های استان امنیتی نبوده و اختلاف در مالکیت ، اختلاف خانوادگی بیشترین موضوع نزاع های استان است.
 
 
وی با اشاره به اینکه آسیب های اجتماعی خطر ناک است و رتبه استان در کشور بیست و هفتم بوده اما بعد رسانه ای و نمایش در فضای مجازی و بزرگ نمایی زیادی از آن می شود .
 
 
قاضی القضات استان با انتقاد از قضاوت های عجولانه مردم و بزرگ نمایی مشکلات توسط افراد گفت: کارهای بزرگی در حوزه قضا در کهگیلویه و بویراحمد انجام می شود اما با کوچکترین نزاع می بینیم که خیلی سریع مخابره و بزرگ نمایی می شود.
 
او با تشریح وضعیت مطلوب استان در دستگاه قضا گفت : برخورد با جرایم خشن خط قرمز ما در استان  است.
 
 
نگین تاجی ابراز داشت: رتبه استان در نزاع  در کشور ۲۷  است اما در رسانه و فضای مجازی با قضاوت عجولانه یاسوج را تگزاز عنوان می کنند و این بزرگ نمایی هایی است که پیشتر گفتیم.
 
 
وی هم افزایی را بین دستگاه ها برای ایجاد امنیت ضروری ارزیابی کرد و گفت: پلیس بتنهایی نمی تواند مراقب همه چیز باشد و ضروری است همه امنیت را رعایت کند مثلا پلیس مگر می تواند مراقب همه کابل های برق باشد ، مگر چند نفر نیرو دارد ، ضروری است این کابل ها به صورتی باشد که قابلیت سرقت نباشد.
 
 
شناسایی۷۳۰ انحراف در پرداخت تسهیلات بانکی و تشکیل پرونده برای تعداد زیادی از مدیران بخش دیگری از صحبت های نگین تاجی در گفتگو با رسانه ها بود و در ادامه افزود: در رفع تصرف منابع طبیعی ۵۰۰ هکتار پرونده قضایی وجود داشت که به بیت المال بازگشته است.
 
 
رئیس دستگاه قضا از انحراف واگذاری در برخی از پروژه ها در اراضی ملی خبر داد و گفت: در یک سال گذشته بالغ بر ۱ هزار هکتار از این اراضی آزاد شد.
 
 
 
فرشید روشندل رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری در پاسخ به سوال صبح زاگرس از تشکیل ۲۴ فقره پرونده کیفری برای کارچاق کن ها و شهود دروغین خبر داد.
 
 
وی با اشاره به اینکه  در این رابطه ۴ نفر بازداشت شده است گفت: در استان ۱ نفر که خود را قاضی معرفی و کارچاق کنی می کرد دستگیر و تشکیل پرونده شد.
 
 
رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان از مردم کهگیلویه و بویراحمد خواست تا از طریق سامانه ۱۵۸۰ کلیه اخبار مرتبط به دستگاه قضا را اطلاع رسانی کنند.
 
 
سیدعلی ملک حسینی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه در جرم های خشن و سنگین همچون آدم ربایی و سرقت مسلحانه یکی از استان‌های امن کشور محسوب می شویم گفت: جرایم صورت گرفته در کهگیلویه و بویراحمد ریشه فرهنگی و اجتماعی دارد.
 
 
وی عدم صبوری را در استان مشکل زا ارزیابی کرد و گفت: استان در وضعیت زندانیان برخلاف حوزه جرائم امنیتی وضعیت خوبی ندارد و محکومین زیادی در زندان وجود دارد اما متاسفانه منتقدین با عدم آگاهی عنوان می کنند دستگاه قضا برخورد مناسبی ندارد در صورتی که زندان ها ما این موضوع را تایید نمی کند.
 
 
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان خشونت های استان را ریشه در عوامل فامیلی و طایفه ای ارزیابی کرد و با انتقاد از وضعیت نگهداری اسلحه در منازل گفت: استوری های بسیاری افراد را نگاهمی کنیم تا تصاویری از اسب و اسلحه و یا در حال تیراندازی است در حالی که این رسم و رسوم دیگر در هیچ جا وجود ندارد و این رسوم غلط باید برچیده شود.
 
 
ملک حسینی داشتن اسلحه را هنر ارزیابی نکرد و گفت باید دست کسی که سینه دشمنان میهن و اسلام را با اسلحه می شکافد بوسید و نباید اجازه داد تیراندازی در مراسمات عروسی و عزا به عنوان رسمی غلط ترویج پیدا کند.
 

وی افزود: چرا باید اسلحه را در مراسم‌ها نشانه بزرگی و عظمت بدانیم چرا باید پدر عروس در روز عروسی دختر خودش جان بدهد و چرا باید کاری کنیم که مجبور شویم عروس و داماد جوان را دستگیر کنیم مطمئناً این گونه اقدامات از روی عقل نبوده و نوعی حماقت است.

 
 
 
 
 
 
 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.