گروه: اخبار استان خبر: 209240 / تاریخ انتشار : 1401/6/12 ساعت : 17:46

پروژه آسفالت روستای بن زرد-بادنگان دنا به کجا ختم شد؟/ تاکید روشنفکر در تسریع اجرای جاده های روستایی+تصاویر

نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی از پروژه آسفالت روستای بن زرد به بادنگان شهرستان دنا بازدید کرد.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی از پروژه آسفالت روستای بن زرد به بادنگان شهرستان دنا بازدید و بر تسریع روند اجرای پروژه های روستایی تاکید کرد.

 

این پروژه که از مهمترین مطالبات روستانشینان این مناطق بوده است با پیگیری های فراوان رسانه ای و همت مسئولان شهرستانی و نماینده مردم در مسیر آسفالت شدن قرار گرفت.

---

روستای بن زرد سفلی یکی از روستاهای پرجمعیت بخش پاتاوه در شهرستان دنا است که در حد فاصل ۳۵ کیلومتری سی سخت مرکز شهرستان دنا و ۵۰کیلومتری شهر یاسوج مرکز استان واقع شده است.

 

روستای بن زرد سفلی دارای بافت تاریخی است و حد فاصل روستاهای بادنگان علیا، آبزار، ده شیرین، چناربرم ، بن زرد علیاء، دشت رز، خونگاه و آب سپاه است.

 

مردم روستاهای بادنگان علیا و توابع جهت ارتباط با دیگر نقاط باید از این روستا عبور کنند و به علت خرابی چندین ساله این جاده، مردم این روستاها باید مسیر فرعی دیگری را از بادنگان سفلی بطرف چناربرم و بن زرد و بادنگان علیاء را طی کرده تا به روستای بادنگان سفلی و توابع برسند.

---

 

با بهره برداری از این جاده ارتباطی راه ارتباط دو روستا به فاصله 15 کیلیومتری کاهش یافته و از طرفی هزینه های استهلاک، سوخت و همچنین خطرات ناشی از عبور از جاده ارتباطی خارج از روستا کاهش پیدا می کند.

 

 

 این جاده روستایی در آذرماه سال جاری عملیات کلنگ زنی آن با حضور پناهی فرماندار سابق دنا و همچنین روشنفکر نماینده بویراحمد، دنا و مارگون و جمعی از مسئولان استانی دنبال شد که عملیات آسفالت ریزی آن طی هفته اخیر آغاز شده است.

 

تصاویر تکمیلی در زیر آمده است:

 

---
---
---
---

 

---
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.