گروه: اخبار استان خبر: 210209 / تاریخ انتشار : 1401/6/29 ساعت : 20:58
در نشست شورای اداری بویراحمد مطرح شد:

فرماندار بویراحمد: امنیت حزب و جناح نمی شناسد/ بخشدار مرکزی : نگاه به یاسوج جامع باشد/معاون سیاسی فرماندار: شایسته نیست در سرزمین ثروت مردم حسرت و اندوه داشته باشند+تصاویر

نشست شورای اداری بویر احمد برگزار شد تا در این جلسه پیرامون برنامه های مختلف دفاع مقدس و همچین برنامه های و طرح‌ها برای بازگشایی مدارس تبادل نظر شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرسنشست شورای اداری شهرستان بویراحمد عصر امروز سه شنبه 29 شهریورماه در سالن اجتماعات فرمانداری بویراحمد  به ریاست شهرام مهدوی مطلق فرماندار بویراحمد برگزار شد.

فرماندار بویراحمد در این جلسه به تلاش ها و اقدامات مجموعه مدیران بویراحمد اشاره کرد و گفت: در ایام محرم و اربعین از همه بخش ها و مسئولان مشارکت و تلاش صورت گرفت. 
 
 
مهدوی مطلق اقدامات غربالگری توسط مجموعه بهداشت بویراحمد را سبب کنترل در پیک کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب واقعه دفاع مقدس را بعد از عاشورا از رویدادهای مهم یاد می کنند و  هشت سال دفاع مقدس انبساطی از هشت ساعت عاشورا بود. 
 
 
 
وی با بیان اینکه پدیده جنگ یک پدیده شوم است اما دفاع مقدس و واقعه عاشورا دوست داشتنی است زیرا  برای حفظ ارزش های انسانی و الهی جنگ شد، گفت: روزی  موشک ها به مناطق شهری و غیر نظامی برای تعطیلی مراکز و‌مدارس شلیک شد اما این مکان ها تعطیل نشد و تبدیل به مکانی برای ساخت رزمنده و ایده پردازی ها پیرامون جنگ و جهاد شد. 
 
 
وی با بیان اینکه بیشترین رزمنده ها از اقشار معلم و دانش آموزش بود، گفت: امثال شهید همت از قشر معلم بود. 
 
 
فرماندار بویراحمد به بیاناتی از امام راحل مبنی بر فرصت های جنگ و شکست ابهت شرق و غرب اشاره داشت و گفت: دفاع مقدس نباید در مرکز شهر باشد بلکه باید در روستاها مشاهده و اجرا شود و دستاوردهای جنگ تبیین شود. 
 
 
 
مهدوی مطلق گفت: از شهریور ماه ۱۴۰۰ تا  شهریور ۱۴۰۱  اقدامات و تلاش های دستگاه های شهرستان باید به حوزه فرمانداری ارجاع و  مشخص شود. 
 
 
این مسئول با بیان اینکه همکاری ادارات به مرحله مطلوبی نرسیده است، گفت: سطح همکاری ها باید افزایش پیدا کند.
 
---
 
وی افزود: هیچ کوتاهی برای شروع مدارس از دستگاه ها پذیرفته نیست،ادامه داد: مجاهدت های دفاع مقدس در این هفته با برنامه ها و روش های مختلف باید دنبال شود و هیچ کوتاهی در این زمینه از ادارات پذیرفته نیست و بیش از توانشان پای کار رزمایشات باشند و لزوما نیاز به دستورات فرمانداری نیست. 
 
 
 
مهدوی مطلق گفت: امنیت حزب و گروه و جناح نمی شناسند بنابراین باید از برنامه های نیروهای امنیت دفاع و حمایت شود و پای کار رزمایشات باشند. 
 
 
این مسئول با بیان اینکه همه ادارات و مردم در جنگ نقش فعال داشتند، گفت: در دفاع مقدس کشورهای تا دندان مسلح به ایران حمله کردند و از جنبه تجهیزات ده ها برابر ایران بودند و همه رشادت ها در این شرایط ظهور و بروز پیدا کرد و در این رزمایشات باید نشان داده شود.
 
فرماندار بویراحمد با ابراز گلایه از مظلومیت در نگاه به مدارس شهرستان بویراحمد اشاره کرد و گفت: در این شرایط باید نگاه های استانی به شهر یاسوج واقع بینانه باشد تا شاهد رشد این شهر باشیم.
 
بخشدار مرکزی شهرستان بویراحمد در ادامه همچنین گفت: از حسن اعتماد استاندار برای انتخاب بنده و همچنین همکاری فرمانداری بویراحمد  ممنون و سپاس گذار هستم.
 
 
اکبری تبار با بیان اینکه  با شرایط شهری و خدمت رسانی ها آشنایی داریم، گفت: شهرستان بویراحمد به دلیل تمرکز اداری و تردد استان های همجوار دارای شرایط خاص است و امید داریم با همکاری مجموعه ادارات و فرمانداری بتوانیم گره مشکلات را باز کنیم. 
 
 
وی به طرح های هادی، اجرای طرح تفصیلی با سابقه ۱۷ ساله در شهر یاسوج، طرح های بازنگری اشاره داشت و گفت: باید نگاه ما به شهر یاسوج جامع باشد و از سرابتاوه تا گوشه یکسان باشد تا شاهد  مشکلات مختلفی نباشیم، در این راستا سرابتاوه یک روستای بزرگ است که نیازمند نگاه ویژه دارد.
 
 
اکبری تبار گفت: اگر لازم است حتی باید آبرو گرو گذاشته شود  تا طرح تفصیلی شهر یاسوج اجرا شود و مشکلات این شهر در آن مورد بررسی و حل قرار گیرد.
 
معاون سیاسی فرمانداری بویراحمد در این جلسه به اقدامات فرماندار بویراحمد در بخش ها و شرایط متفاوت اداری، مطالبات مردمی، حوادث اشاره داشت و گفت: دفاع مقدس مدل و مصداقی از قیام کربلاست و در این جنگ اعتبارات و آرمان های اعجاز گونه خلق شد که باید امروز تمام این ارزش ها توسط دستگاه ها تبیین شود. 
 
---
حقیقت با بیان اینکه زیبنده نیست برای بیان و تبیین ارزش های دفاع مقدس از موضوعات مالی گلایه باشد، گفت: تمام تلاش ها و تمرکز باید برای رفاه مردم بکار گرفته شود زیرا در سرزمین چهارفصل زندگی می کنیم و شایسته نیست در سرزمین ثروت مردم اندوه و حسرت داشته باشند. 
 
 
وی به ابرپروژه مهر اشاره داشت و اینکه مهر را باید با مهر آغاز کنیم تاکید داشت.
 
 
فرمانده سپاه ناحیه بویراحمد در این جلسه با تسلیت ایام عزاداری ماه صفر و گرامی داشت ایام دفاع مقدس گفت: کشورهای  استکبار جهانی که دست آنها از  منابع نفتی قطع شده بود و گروگان هایی که از آنها در سال ۵۸ دستگیر شد و به دلیل عدم توانایی در اقدامی  جنگ با ایران  از طریق حمایت از صدام با همراهی کشورهای مختلف وارد جنگ  شدند، در آن شرایط ایران و نیروهای مسلح و بسیج و سپاه به انسجام کافی نرسیده بود اما با رهبری بنیان گذار انقلاب اسلامی و غیر و شجاعت مردم ایران برای دفاع از ایران اسلامی در جبهه ها حضور و مشارکت داشتند و در این جنگ افتخار آفرینی کردند و امروز انقلاب به تمام دنیا صادر شده است. 
 
 
---
سرهنگ انوری با بیان اینکه ۳۶ عنوان برنامه در دفاع مقدس در بویراحمد وجود  دارد، گفت: در ۳۱ شهریور ماه تجلیل از رزمندگان دفاع مقدس خواهیم داشت و از رزمندگان تجلیل خواهد شد. 
 
 
وی به رژه نیروهای مسلح در روز پنجشنبه و همچنین عطرافشانی گلزار مطهر شهدا اشاره داشت و گفت: این برنامه متعلق به مردم است و از همه آنها دعوت می شود.
 
 
سرهنگ انوری به برنامه های روز جمعه با سخنرانی یکی از فرماندهان دفاع مقدس اشاره داشت و گفت: از سربازان سطح شهرستان بویراحمد تجلیل می شود و در روز رحلت پیامبر اسلام ویژه برنامه هایی خواهیم داشت.
 
 
 
جانشین تیپ ۴۸ فتح به شبیه سازی عملیات الی بیت المقدس اشاره داشت و گفت: مدیران شهرستان بویراحمد  در مرکز استان برای این عملیات باید نقش اساسی ایفا کنند. 
 
 
وی به برنامه های شب های شیدایی توسط تیپ ۴۸ فتح اشاره داشت و گفت: در ۳۱ شهریورماه با حضور و مشارکت همه گردان های تخصصی شرکت می کنند.
 
 
سرهنگ قلی پور با بیان اینکه اداره برق، هلال احمر و شهرداری می توانند در دهکده دفاع مقدس نقش آفرینی کنند، گفت: با توجه به نیاز به تجهیزات و سنگرسازی نیاز به مشارکت ادارات داریم. 
 
 
جانشین تیپ ۴۸ فتح سپاه کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هفته اول مهرماه می توان با برنامه ریزی ها دانش آموزان از برنامه ها و اقدامات تیپ ۴۸ فتح در حوزه دفاع مقدس بازدید کنند.
 
رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد در ادامه جلسه همچنین گفت: یک مدیر نمونه دارای برنامه ریزی، سازماندهی، ترکیب و تخصیص نیازهای انسانی، هماهنگی و محور انسجام و وحدت و کنترل و نظارت را باید مد نظر قرار دهد. 
 
 
دلشاد به ابر پروژه مهر که از اسفندماه هر سال شروع می شود، اشاره داشت و گفت:  شهرستان بویراحمد ۷۰ هزار دانش آموز دارد از ۴۸ هزار دانش آموزش مقطع ابتدایی ۳۷ هزار و صد دانش آموز در شهرستان بویراحمد است. 
 
---
دلشاد گفت: ۴۸۰ فضا و ۵۵۰ مدرسه داریم گفت: ۹۰ مدرسه فرسوده، ۶۶ مدارس دو شیفته مشکلاتی مختلفی دارند، ۳۰ مدرسه استیجاری، ۳۰ مدرسه کانکسی داریم.
 
 
 
وی به توزیع کتب در طول ۹ روز به صورت دو شیفت اشاره کرد و گفت: تا امروز ۲۵۰۰ میز و صندلی توزیع شده است. 
 
 
دلشاد به دو مشکل در مدارس اشاره کرد و گفت: حتما باید سرویس مدارس راه اندازی شود زیرا حمل و نقل عمومی فرسوده است، مشکل دوم مشکل فضای مدارس از دیگر مشکلات است. 
 
 
 رئیس آموزش و پرورش شهرستان بویراحمد به نظافت و بهداشت و آراستگی مدارس برای هفته دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: تصمیم گیری شد زنگ مدارس توسط الگوهای ایثارگری و رزمنده هر منطقه به صدا درآید.
 
مدیر کل آموزش و پرورش کودکان استثنایی کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: در هفته بازگشایی مدارس،  پاکسازی برای پروژه مهر، برگزار نشست توجیهی با مدیران، شست و شوی مدارس، ضد عفونی مدارس مانور مدارس را خواهیم داشت.
 
 
دولت دوست به دعوت از شخصیت های مهم استانی در بازگشایی از مدارس با حضور فرماندار بویراحمد اشاره داشت و گفت: نمایشگاه دفاع مقدس و نمایشگاه دستاوردهای کودکان استثنایی از جمله برنامه ها است.
 
 
وی به تجلیل از معلمان ایثارگر در روز شنبه اشاره داشت و گفت: زنگ مهر در مدرسه نشاط و شبنم با حضور فرماندار صورت می گیرد.
 
---
---
---
---
---
---
---
---
---
انتهای پیام/
 
 
 

 

تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.