گروه: اخبار استان خبر: 210284 / تاریخ انتشار : 1401/6/30 ساعت : 16:47

سرانجام سگ های ولگرد ساماندهی می شود؟/سگ‌ها تهدید جدی برای سلامت خانواده‌ها

وجود فراوان سگ های ولگرد در شهر یاسوج و همچنین گلایه های مختلف شهروندان سبب شده است تا سگ های ولگرد به معضلی برای شهروندان تبدیل شود.

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس یکی از وظایف شهرداری‌ها جمع‌آوری سگ‌ها در شهرهاست؛ در واقع، جمع‌آوری سگ‌های ولگرد در حیطه وظایف شهرداری‌ها است و به استناد بند ۱۵ ماده ۵۵ قانون شهرداری‌ها، جلوگیری از شیوع امراض ساریه انسانی و حیوانی و جمع‌آوری حیوانات بلاصاحب و دفع حیوانات مریض مزاحم و ولگرد از وظایف این نهاد است. اما با این وجود، بارها جولان سگ‌ها در سطح شهر یاسوج مشاهده شده است

 
 
وجود سگ‌های ولگرد در شهر و روستا‌های مختلف نه تنها مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرده بلکه چهره‌ای نازیبا برای منطقه و شهر‌ها و روستا‌ها ایجاد کرده است و باید برای این معضل چاره اندیشی شود.
 
 
افزایش شمار سگ‌های ولگرد و بدون صاحب در شهر‌ها و روستا‌ها آسایش شهروندان و بهداشت را به خطر می‌اندازد و این موضوع در چند سال گذشته سبب سلب آسایش شهروندان در شهر یاسوج شده است.
 
 
 
سگ‌های بلاصاحب و ولگرد در گوشه و کنار شهر یاسوج وجود دارند و علاوه بر برهم‌زدن نظم شهر و ایجاد احساس ناامنی، ممکن است موجب شیوع انواع بیماری‌ها در سطح شهر شوند.
 
 
 
 
در همین رابطه مشاهدات شهروندان و همچنین گزارشات مختلف همچنان نشان از عدم ساماندهی آنها دارد و این موضوع می تواند برای شهروندان دردسر آفرین باشد.
 
 
 
وجود سگ های ولگرد در شرایط مختلف شبانه روز و در مناطق مختلف می تواند بر تعداد آنها بیفزاید و سبب خطر و بیماری برای شهروندان شود.

 
 
در همین رابطه سید جواد هاشمی‌مهر معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در نشست کارگروه فرهنگی، اجتماعی و سلامت خانواده با سه دستور کار آب شرب یاسوج، سگ‌های ولگرد و زباله‌های رها شده در ورودی شهر یاسوج برگزار شد گفت: هدف از تشکیل جلسه و بررسی این سه موضوع زیر سوال بردن خدمات دستگاه‌ها نیست بلکه هم‌فکری برای بهبود شرایط است.
 
 

وی با اشاره به نگرانی‌های مردم در خصوص سگ‌های ولگرد افزود: طبق اعلام دانشگاه علوم پزشکی سال گذشته یک هزار و ۴۹۷ مورد حیوان گزیدگی ثبت شده که آمار بسیار بالایی بوده و ناشی از بی‌توجهی به این موضوع است و در این میان سگ‌ها تهدید جدی برای سلامت خانواده‌ها هستند.

 

معاون سیاسی امنیتی استانداری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: کمیته اتلاف سگ‌های ولگرد تشکیل و در موضوع سگ‌های ولگرد پای کار باشند تا هزینه درمانی مردم افزایش نیابد و بیت‌المال هدر نرود.

 

در شرایط حاضر که گلایه های شهروندان و همچنین آسیب سگ های ولگرد توسط سازمان و ارگان های مختلف گزارش شده است، حال باید دید سرانجام سگ های ولگرد ساماندهی خواهند شد یا خیر؟

 

انتهای پیام/

 

 
 
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.