گروه: اخبار استان خبر: 210470 / تاریخ انتشار : 1401/7/6 ساعت : 08:02

محکومیت اغتشاشات اخیرکشور توسط تشکل های انقلابی دانشگاه های کهگیلویه و بویراحمد

تشکل های انقلابی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد در محکومیت اغتشاشات اخیر کشور بیانیه ای صادر کرد .

به گزارش پایگاه تحلیل و اطلاع رسانی صبح زاگرس تشکل های انقلابی دانشگاه های استان کهگیلویه و بویراحمد در محکومیت اغتشاشات اخیر کشور بیانیه ای صادر کرد که متن آن در ادامه آمده است:

 
بسم الله الرحمن الرحیم
 
«اگر راه را عوض کردیم، ملّت ایران سیلی خواهد خورد، اسلام هم سیلی خواهد خورد.»
مقام معظم رهبری ۱۳۹۵/۰۳/۱۴ 
 
در روزهای اخیر خبر فوت مرحومه مهسا امینی، و اغتشاشات پس از آن، موجبات غم و اندوه را برای ایران اسلامی فراهم آورده است.
 
 
 این مهم ما را بر آن داشت که پاره ای از نکات را جهت تبیین موضع خود پیرامون حوادث پیش گفته عرضه داریم؛
 
۱. روزهای اخیر آبستن حوادثِ مثبت و منفی مهمی در سپهر سیاسی_اجتماعی ایران و جهان بوده است و از آن جمله می توان به حماسه میلیونی حضور مردم از سراسر جهان در راهپیمایی شکوهمند اربعین، اتخاذ مواضع انقلابی از طرف ریاست محترم جمهور در سازمان ملل که مزین به تمثال مبارک شهید معظم حاج قاسم سلیمانی بود، و همچنین تحرکات مشکوک رژیم صهیونسیتی، ترکیه و آذربایجان در شمال کشور و غیره، اشاره کرد. می توان ادعا کرد همه این موضوعات تحت شعاعِ حوادث غمبار اخیر در کشور شده است که برای اهلِ نظر جای بسی تأمل است. 
 
 
 
۲. آنچه در این ایام مشهود بود افسارگسیختگی فضای مجازی در این جنگِ نابرابر رسانه ای است، بنابراین در این زمینه باید تدبیری اساسی اندیشید که هم امنیت ملی تضمین شود و هم آزادی های مشروع شهروندان به رسمیت شناخته شود.
 
۳. به قوه قضائیه اعلام می کنیم نمی توان و نباید در این حوادث تنها به عاملانِ اغتشاشات توجه کرد، بلکه پیش و بیش از آن باید متوجه آمران آن بود. باید بدون رودربایستی به برخی سلبریتی ها که در این ایام به عنوان آتش بیار معرکه عمل کرده اند، به صراحت تذکر داد که مراقب اظهارات خود باشید؛ و اگر چنانچه بنحو تصریحی و یا تلویحی در تهییج و تحریک مردم نقش داشتند باید بدانند در تک تک خون های ریخته شده و اموال تخریب شده شریک جرم محسوب می شوند و خواهان محاکمه قاطع و بدون مماشات آنها می باشیم.
 
۴.  به همه طیف های سیاسی و کنشگران این عرصه تذکر می دهیم که مواضع ما (ردّ یا تأیید یا سکوت) در تاریخ سیاسی کشور ثبت خواهد شد. محکوم کردن خشونت و خشونت طلبی حداقل کاری است که در این عرصه از ما انتظار می رود تا از میزان هزینه های وارده بر انفس و اموال پیشگیری نماییم. بدانیم هر چه خشم، کینه و نفرت افزون تر گردد امکان مصالحه و مفاهمه کمتر و کمتر می شود. 
 
۵. دوستداران ایران زمین بدانند آرایش نیروها نشان می دهد گروه های تجزیه طلب، منافقین خلق که رسماً و علناً در جنگ تحمیلی به رژیم بعث عراق ملحق شدند، سلطنت طلبان و افراد وابسته به دولت های متخاصم خارجی صحنه گردان این رویایی شده اند. تجربه تاریخی این جبهه پیش روی ماست، این نحله ها آزمون خود را پس داده اند. بنابراین بنظر می رسد مرزبندی با این گروه ها، شرطِ صداقت در راستای تمامیت ارضی ایران است.  
 
۶. در این میان رصد فرصت طلبانِ سودجو نیز از اهمیت ویژه ای برخوردار است. تحلیل گران و کنشگرانی که به وقت اضطرار غایب اند، و تنها زمانی که از تغییر اوضاع به نفع گروهی اطمینان یابند نمایان می شوند و به سود آن ها موضع می گیرند. برائت از چنین مشی‌ای در بزنگاه ها ضروری بنظر می رسد. 
 
۷. ضمن تحسین فضای گفتگویی و مناظراتی پیش آمده در رسانه ملی، استمرار این فضا پیش نیاز موفقیت هر چند بیشتر در آینده است. ایضاً به آن سازمان یادآور می شویم استفاده مجدد از افرادی که بنحوی از انحا به آشوب طلبی دامن زدند به هیچ روی پذیرفتنی نیست و از رسانه ملی انتظار می رود پیش و بیش از همه نسبت به این خطوط قرمز حساسیت به خرج بدهد.
 
 در پایان برخود لازم می دانیم تاکید کنیم 
همه ما با تمام عقاید و سلایق زیر پرچم رفیع و پر افتخار جمهوری اسلامی ایران قرار داریم و باید بدانیم مطمئن ترین و کم عواقب ترین راه فصل الخطاب قرار دادن «قانون» است. 
 
و السلام علی من تبع الهدی
 
انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه یاسوج
جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی
بسیج دانشجویی دانشگاه دولتی یاسوج 
بسیج دانشجویی دانشگاه دانشگاه علوم پزشکی 
بسیج دانشجویی دانشگاه فرهنگیان 
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد یاسوج 
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد دهدشت 
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد گچساران 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد یاسوج 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد گچساران
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد بهمئی
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد دهدشت 
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور واحد مارگون 
بسیج دانشجویی دانشکده علمی کاربردی یاسوج 
بسیج دانشجویی دانشکده فنی حرفه ای خواهران 
بسیج دانشجویی دانشکده فنی حرفه ای برادران 
بسیج دانشجویی دانشکده نفت و گاز گچساران 
 
انتهای پیام/
تبلیغات سروش زیر خبر
کلیدواژه
نظرات | 0 نظر
captcha
تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به “ صبح زاگرس” ما می باشد.